Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Dzień Górnika

Dzień Górnika

Orientacji zawodowej ciąg dalszy. Dzisiaj w dniu św. Barbary patronki górników naszym zwyczajem staje się spotkanie najmłodszych klas: pierwszej i czwartej z emerytowanym górnikiem KWK Jaworzno panem Januszem. Górniczy strój, czako, szpada i kordzik bardzo interesowały naszych uczniów. Krótkie filmiki, które pan Janusz wyświetlił, pokazywały ciężką pracę pod ziemią. W ramach doradztwa zawodowego pan Janusz spotkał się również z klasą ósmą, ale tym razem prelekcja dotyczyła cech osobowych człowieka, który chciałby pracować w przemyśle górniczym lub jako inżynier maszyn i urządzeń górniczych. Młodzież była zainteresowana, na koniec padło kilka pytań, były podziękowania i serdeczne życzenia. Jeszcze raz dziękujemy panu Januszowi - przyjacielowi naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy również Tauron Wydobycie S.A. za pamiątkowe upominki.

Wytworzono:2018-12-04 18:34przez:
Opublikowano:2018-12-04 00:00przez: