Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Z wizytą na lotnisku Kraków Balice

Z wizytą na lotnisku Kraków Balice

W dniu dzisiejszym uczniowie kl.VII, VIII oraz klas gimnazjalnych udali się wraz z doradcą zawodowym oraz nauczycielami do Centrum Edukacji Lotniczej w Krakowie. Uczniowie w pierwszej części spotkania uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych, które realizowane były w ogólnodostępnej części terminala pasażerskiego Kraków Airport. Wycieczka po terminalu uwzględniała miejsca odprawy. Podczas zajęć prezentowana była ścieżka pasażera odlatującego z bagażem rejestrowanym, omówiona została specyfika funkcjonowania lotniska oraz przybliżano wybrane zagadnienia o tematyce lotnictwa cywilnego. Dodatkową atrakcję stanowiło wyjście na taras widokowy.

W drugiej części spotkania odbyły się zajęcia edukacyjne realizowane w pomieszczeniach Centrum Edukacji Lotniczej zaaranżowanych na terminal pasażerski oraz wyposażonych w specjalistyczną infrastrukturę terminalową (m.in. Punkt Informacji Lotniskowej, stanowiska Check-in, Punkt Kontroli Bezpieczeństwa). Podczas wycieczki precyzyjnie omówiona została ścieżka pasażera odlatującego z bagażem rejestrowanym, tj. niezbędne czynności, jakich musi dokonać pasażer przed rozpoczęciem podróży samolotem. Na uczestników czekała również atrakcja - symulator lotu oraz możliwość skonfigurowania własnego biletu lotniczego. Grupa uczestniczyła również w lekcji tematycznej, uczniowie poznali przekrój zawodów na krakowskim lotnisku z omówieniem niezbędnych predyspozycji i wymogów stawianych przyszłym pracownikom.

Wytworzono:2019-02-01 18:31przez:
Opublikowano:2019-02-01 00:00przez: