Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Kolejny gość

Kolejny gość

Uczniów świetlicy szkolnej odwiedził Pan Dariusz Domański, który pracuje w międzynarodowej firmie Schunk, z główną siedzibą w Niemczech. Pan Domański zajmuje się projektowaniem i dobieraniem narzędzi m.in. do robotów składających samochody oraz zautomatyzowanych aplikacji. Jego praca obejmuje cały Śląsk. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały film ukazujący pracę robotów w fabryce samochodów w Gliwicach i zapoznały się z przykładowymi narzędziami używanymi przez roboty - chwytaki (ręce robota) wraz z czujnikami pozycji, zgrzewarki, urządzenia spawające, akcesoria do robotów. Najciekawsze okazało się jednak testowanie przez dzieci tzw. czujnika siły, który pozwala wyczuwać wykonywane operacje i dzięki temu robot nie zniszczy przenoszonego elementu. Bardzo dziękujemy Państwu Domańskim za pokazanie uczniom robotyki w "praktyce".

Wytworzono:2019-05-24 13:45przez:
Opublikowano:2019-05-24 00:00przez: