Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - II Majówka u Kazimierza

II Majówka u Kazimierza

W piątkowe popołudnie mieszkańcy dzielnicy Jeleń bawili się na II Majówce u Kazimierza zorganizowanej przez Szkołę Podstawową nr 21 w Jaworznie. Pogoda dopisała, dzięki czemu licznie przybyli goście korzystali z wielu atrakcji. Motywem przewodnim spotkania były czasy rządów patrona szkoły – Kazimierza Wielkiego, dlatego też część artystyczną prowadziła para królewska.  Aby przybliżyć zebranym epokę średniowiecza, uczniowie  .....

.... zaprezentowali   taniec rodem z wieków średnich, a także pokaz ówczesnej mody. Najmłodsi uczniowie uczcili Dzień Mamy i Dzień Ojca, dziękując swoim rodzicom miłym słowem oraz piosenką. Uczniowie kl. V zaprezentowali  żywe obrazy, które ilustrowały wybrane treści lektury „Opowieści z Narnii”. Projekt powstał w ramach innowacji prowadzonej na lekcjach języka polskiego. Po występach wszyscy bawili się, korzystając  z wielu atrakcji przygotowanych w ramach pikniku: malowanie buziek, skręcanie balonów, konkursy średniowieczne, dmuchany zamek, tatuaże, warsztaty malowania na płótnie, loteria fantowa, konkursy matematyczne, fotobudka, zajęcia z grupą rekonstrukcyjną z Jaworzna – „Jak zostać rycerzem”. To wszystko przy dźwiękach skocznej muzyki oraz przy bogatym zapleczu gastronomicznym. Rada Rodziców zapewniła smaczne ciasta, babeczki, kiełbaski z grilla, lemoniadę oraz pyszny chleb  ze smalcem, kapustą i ogórkiem kiszonym. Pani Dyrektor dziękowała nauczycielom, rodzicom i sponsorom za pomoc w przygotowaniu majówki. To wiosenne spotkanie na stałe wpisało się w kalendarz naszej szkoły.

Wytworzono:2019-06-02 21:49przez:
Opublikowano:2019-06-02 00:00przez: