Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - 10 października – Światowy Dzień Drzewa

10 października – Światowy Dzień Drzewa

Dnia 10.10.2019 r. nasze świetliczaki od rana prowadziły różnorodne działania mające na celu pogłębienie wiedzy o znaczeniu drzew w przyrodzie i gospodarce człowieka.

Najmłodsi wychowankowie z I grupy już  wczesnym rankiem czytali wiersz „Jesienne drzewo marzeń” i wykonywali pracę plastyczną – kolorowankę wyklejaną bibułkowymi kulkami listków. Rozwijając wyobraźnię, doskonalili sprawność paluszków dłoni.

Wychowankowie grupy II poznali różne ciekawostki o drzewach podczas zajęć terenowych. Po obejrzeniu filmu pt. „Był las, nie było nas …” rozpoczęliśmy dyskusję na temat znaczenia drzew w przyrodzie i życiu człowieka. Wnioski zapisano na fiszkach, które naklejono na wykonaną makietę jawora. Zajęcia wzbudziły duże zainteresowanie uczniów.

Wytworzono:2019-10-11 20:57przez:
Opublikowano:2019-10-10 00:00przez: