Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Soblówka

Soblówka

O tym, jak piękny jest Beskid Żywiecki, przekonali się uczniowie klasy III i V podczas trzydniowej wycieczki do Soblówki w gminie Ujsoły, w dolinie potoku Cicha, położonej u podnóża góry Rycerzowa. W pierwszym dniu wycieczki w ramach programu Eko-szkoła, uczniowie wspinali się na Górę Żar, której wierzchołek sięga 761 m n.p.m. Niesamowite widoki na dolinę Soły, mimo zmęczenia, wzbudzały zachwyt dzieci i wychowawców.

Po przyjedzie do Soblówki, na uczniów czekało mnóstwo atrakcji, jak choćby, kreatywne warsztaty plastyczne oraz spotkanie z góralską kulturą i ludowymi twórcami. Jednak, w opinii uczniów, największą atrakcją była wycieczka na Halę Rycerzową, czyli szczyt na przełęczy Halnej 1207 m n.p.m. Bezpośredni kontakt z niecodzienną florą i fauną, widok bijących źródełek i smak wody wypływający prosto ze skał, pokonał zmęczenie, ból nóg i trudne przeszkody czyhające na trasie.

Zadowolenia uczniów trudno opisać w kilku słowach, warto jednak przytoczyć opinie niektórych uczniów z klasy III i V z pośród 43 podobnych:

„Najbardziej podobały mi się widoki, picie wody ze źródełka na dużej wysokości a śmieszne było to, że wszystkich bolały nogi a nadal z uśmiechem szliśmy nadal.”

Martyna kl. III

„Bardzo interesujące zajęcia warsztatowe, dowiedziałam się i nauczyłam bardzo dużo…”

Judyta kl. V.

„Wycieczka była super…”

Adrian kl. V.

Trudno opisać wrażenia zarówno uczniów , jak i wychowawców oraz atmosferę, która towarzyszyła klasom przez trzy dni trwania wycieczki…po prostu BYŁO SUPER !!!

Wytworzono:2019-10-11 21:07przez:
Opublikowano:2019-10-11 00:00przez: