Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Ogólnopolski Tydzień Kariery

Ogólnopolski Tydzień Kariery

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 2019 "Pasja, profesja, powołanie..." w dniach 21 - 25 października br. na terenie naszej szkoły odbyło się wiele działań. Dla uczniów klas I-III został ogłoszony konkurs "Profesja moich bliskich", którego wyniki zostaną wkrótce ogłoszone.

Dzieci i młodzież uczestniczyła w akcji "Spotkanie z człowiekiem pasji", gdzie zaproszeni goście opowiadali o swoich pasjach, zainteresowaniach oraz swojej profesji. A gościliśmy:

• Strażaków z PSP w Jaworznie
  • animatora kultury, reżysera Panią Dominikę Jasińską - pracownika Centrum Kultury Archetti
  • historyka, naszą emerytowaną nauczycielkę Panią Kazimierę Wesecką
  • dietetyków oraz psychologów w ramach akcji „WF na 100%”
  • florystykę Panią Beatę Borgus
  • pielęgniarki Panią Wiolettę Gąsiorowską i Marię Chwirut
  • komandora Pana Ryszarda Szynowskiego
  • zawodowego żołnierza  Pana Tomasza Kusa

Podczas zajęć w wychowawcą powstały również piękne plakaty "Nasze talenty", które stanowią teraz dekorację szkoły.

Uczniowie starszych klas uczestniczyli w zajęciach z wychowawcą oraz doradcą zawodowym, gdzie wspólnie zastanawiali się nad talentami swoich nauczycieli, poznawali słownictwo oraz cechy i umiejętności, które są niezbędne w pracy nauczyciela.

Wychowawcy świetlicy równie mocno zaangażowali się w tydzień OTK.  Najmłodsi uczniowie "Odkrywali zawody" oraz spotkali się z panią pielęgniarką i animatorem kultury.

Podsumowując nasze działania okazuje się, że można zrobić wiele, jak tylko ma się za sobą wsparcie nauczycieli oraz cudownych gości.

Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Wytworzono:2019-10-28 16:14przez: