Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - "Wiara w zwycięstwo"

"Wiara w zwycięstwo"

„Wiara w zwycięstwo”, pod takim hasłem uczniowie klasy trzeciej uczestniczyli w cyklu zajęć profilaktycznych, których organizatorem był KS Victoria Jaworzno.

Zajęcia podzielone zostały na dwie części, teoretyczną i praktyczną.

Podczas zajęć teoretycznych prowadzonych przez Panią Wiolettę Wójcicką, uczniowie kształtowali umiejętności komunikacji i współpracy w grupie rówieśniczej, uczyli się radzenia sobie ze stresem, niepowodzeniami, rozpoznawali i wyrażali swoje uczucia oraz poznawali swoje mocne i słabe strony.

Uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w grach i zabawach takich jak: „Ja i inni”, „Nasza klasa”, „Kolorowy świat emocji”, „Alarm! Kolorowy niezidentyfikowany obiekt latający!”, „Łowcy autografów” czy „Pajęczyna”.

W części praktycznej, nasi trzecioklasiści, uczestniczyli w rozgrywkach sportowych na które zaproszeni zostali rówieśnicy z zaprzyjaźnionej SP 22. Konkurencje sportowe przygotował Pan Nikodem Motyka oraz trener KS Victorii Pan Paweł Niżyński.

Celem rozgrywek sportowych i współzawodnictwa drużyn, było przede wszystkim sprawdzenie własnej sprawności fizycznej, radzenie sobie z emocjami i niepowodzeniem w sytuacji rywalizacji, budowanie interakcji z rówieśnikami, oraz dobra zabawa.

Dobrej zabawy nie brakowało, a forma naszych uczniów na medal. Mamy nadzieję, że będziemy mogli, w niedługim czasie kontynuować zajęcia z KS Victoria Jaworzno.

Wytworzono:2019-12-12 19:14przez:
Opublikowano:2019-12-11 00:00przez: