Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - "BohaterON - włącz historię"

"BohaterON - włącz historię"

W październiku uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji pisania kartek i listów do powstańców warszawskich "BohaterON - włącz historię". Kampanię organizowały Fundacja Rosa oraz Fundacja Sensoria z Wrocławia, a hasłem akcji było "Pamięć - edukacja - Pomoc". Uczniowie przygotowali własnoręcznie kartki na zajęciach plastyki. Na języku polskim opracowali treść życzeń dla powstańców, a na lekcjach historii dowiedzieli się o powstaniu warszawskim i jego uczestnikach. Była to bez wątpienia wspaniała lekcja patriotyzmu.

2 stycznia otrzymaliśmy oficjalne podziękowanie za udział w akcji.

Link do akcji

Wytworzono:2020-01-10 22:41przez: