Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Lekcja historii w muzeum

Lekcja historii w muzeum

Klasa VI w dniu 19 lutego zwiedziła Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach, największe tego typu muzeum w Polsce. Uczniowie byli zdumieni eksponatem z 1717 roku- drewnianą sikawką, a przede wszystkim ogromną ilością pamiątek z wieloletniej historii straży pożarnych w Polsce i na świecie. Wozy strażackie, pompy, narzędzia, stroje bojowe i galowe, sztandary, odznaczenia ukazywały dzieje straży pożarnej. Niesłychanie ciekawa była wystawa " Strażacy w Niepodległej" i "Służby ratownicze w Polsce". Po zwiedzeniu ekspozycji uczniowie spotkali się z pracownikiem muzeum na lekcji historii "Trójkąt trzech cesarzy-powrót do niepodległości". Ciekawa opowieść, a przede wszystkim obejrzenie i dotknięcie pamiątek sprzed 100 lat dały możliwość zdobycia wiedzy w niekonwencjonalny sposób. W zakresie doradztwa zawodowego uczniowie mogli zastanowić się również nad ewentualną pracą w służbach ratowniczych. Po raz pierwszy obchodzony w Polsce Dzień Nauki spędziliśmy, ucząc się historii wśród zabytków.

Wytworzono:2020-02-19 20:55przez:
Opublikowano:2020-02-19 00:00przez: