Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie

Strona główna


Artykuły

Kredki dla Afryki

Dzień Dziecka.

 

Z najlepszymi życzeniami dla wszystkich naszych Uczniów  okazji Dnia Dziecka.

 

1 czerwca 2020


Czytaj więcej o: Dzień Dziecka.

"Wiem jak w banku"

Przejdź do - "Wiem jak w banku"

 

Kolejny sukces, tym razem ogólnopolski.

Uczennica naszej klasy V, zajęła II miejsce w ogólnopolskim konkursie "Wiem jak w banku", którego organizatorem był Narodowy Bank Polski.  Magda na konkurs przygotowała grę.

Zachęcamy do wysłuchania wypowiedzi Magdy podczas gali finałowej [ od 8.15 min filmu].

>>> LINK <<<

31 maja 2020


Czytaj więcej o: "Wiem jak w banku"

Konkurs na plakat

Przejdź do - Konkurs na plakat

 

Dzisiaj znów się chwalimy.

Uczennica klasy VI - Wiktoria, zajęła III miejsce indywidualnie w konkursie plastycznym na plakat „Śląsk to mój dom” w ramach kampanii prowadzonej z okazji obchodów 100. rocznicy wybuchu powstań śląskich, którego organizatorem było Kuratorium Oświaty w Katowicach. To nie pierwsza nagroda Wiktorii i jesteśmy przekonani, że nie ostatnia.

Poniżej link do wyników na stronie KO:

>> LINK <<

25 maja 2020


Czytaj więcej o: Konkurs na plakat

"Z dziejów mojego miasta"

Przejdź do - "Z dziejów mojego miasta"

Miło nam poinformować, że uczennica klasy VIII naszej szkoły zajęła I miejsce w kategorii uczniów klas VII - VIII w 11 miejskim Konkursie Historycznym pt. "Z dziejów mojego miasta" organizowanym przez Muzeum Miasta Jaworzna. Bardzo się cieszymy z tego osiągnięcia, tym bardziej, że Zuzia zdecydowała się w pracy konkursowej opisać historię naszej szkoły - Szkoły Podstawowej nr 21 im. Kazimierza Wielkiego w Jaworznie.  Przypominamy, że w tym roku nasza szkołą obchodzi swój jubileusz 110-lecia. Mamy nadzieję, że obecna sytuacja się unormuje i 20 listopada będziemy mogli wspólnie świętować to ważne wydarzenie.

22 maja 2020


Czytaj więcej o: "Z dziejów mojego miasta"

Organizacja pracy szkoły od dnia 25.05.2020r.

 

Zobowiązuje się Państwa Rodziców, których dzieci będą korzystały od 25.05.2020r. z zajęć  w Szkole (zajęcia opiekuńczo-wychowawczych i rewalidacyjnych oraz konsultacje ) do zapoznania się z obowiązującymi Procedurami znajdującymi się poniżej.

 

Procedura klasy I - III

Załącznik 1 do w/w procedury - ankieta wstępnej kwalifikacji

Załącznik 2 do w/w procedury  - oświadczenie rodzica

Załącznik 3 do w/w procedury - oświadczenie aktualizacyjne

 

Procedura konsultacje 

Załącznik 1 do w/w procedury 

 

Zasady korzystania z biblioteki szkolnej

 

 

22 maja 2020


Czytaj więcej o: Organizacja pracy szkoły od dnia 25.05.2020r.

Osiągnięcie

Przejdź do - Osiągnięcie

Uczniowie klasy VIII zajęli III miejsce drużynowo w w wojewódzkim konkursie fotograficznym "100 lat temu na Śląsku" w ramach kampanii prowadzonej z okazji obchodów 100. rocznicy wybuchu powstań śląskich "To ziemia, na której rodzą się diamenty" (św. Jan Paweł II) organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Katowicach.

Bardzo dziękujemy uczniom występującym na zdjęciu, ale również Szymonowi za obrobienie zdjęcia od strony technicznej oraz Panu Tomaszowi za udostępnienie swoich mundurów.

 Gratulacje dla wszystkich.

19 maja 2020


Czytaj więcej o: Osiągnięcie

"Kropel kilka dla wróbelka ćwirka"

Przejdź do - "Kropel kilka dla wróbelka ćwirka"

Nasi uczniowie klas I-III chętnie włączyli się w akcję pedagoga i wychowawców "Poidełko dla pszczół" oraz "Kropel kilka dla wróbelka ćwirka". Uczniowie otrzymali instrukcję tworzenia poidełek oraz temat został omówiony podczas zajęć on-line. Powstały cudowne poidełka zarówno dla ptaków jak i dla pszczół. Bardzo dziękujemy najmłodszym oraz ich rodzicom za zaangażowanie.

11 maja 2020


Czytaj więcej o: "Kropel kilka dla wróbelka ćwirka"

#pamiętamy o Konstytucji 3 Maja

Przejdź do - #pamiętamy o Konstytucji 3 Maja

Podczas kwarantanny, w pracy na odległość nie zapominamy o ważnych, świętach państwowych. Kształcimy postawy patriotyczne. Klasa VI przygotowała mini program słowno-muzyczny i nagrała filmiki, które zmontowała p. A. Gierek.

4 maja wszystkie klasy odśpiewały lub wysłuchały hymnu państwowego i obejrzały nagranie przygotowane przez uczniów klasy VI. Jak na tak ważną uroczystość wszystkich uczniów obowiązywał strój galowy, a kto mógł, miał również przypięty biało-czerwony kotylion. Wszystkie klasy zrobiły pamiątkowe zdjęcia z wykorzystaniem dostępnych aplikacji. W ten sposób uczciliśmy Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

 

 

 

W galerii publikujemy zdjęcia w jaki sposób uczniowie przygotowywali się w ubiegłym tygodniu do tego ważnego święta.

4 maja 2020


Czytaj więcej o: #pamiętamy o Konstytucji 3 Maja

Światowy Dzień Książki

Dziś Światowy Dzień Książki. Niechaj książki pozwolą każdemu przetrwać trudne chwile, a z dzieci niech uczynią wspaniałych dorosłych - czytających, z pięknym językiem i bujną wyobraźnią... Uczniowie klasy VI zachęcają najmłodsze dzieci i te starsze do czytania książek. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku .

 

23 kwietnia 2020


Czytaj więcej o: Światowy Dzień Książki