Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie

Strona główna


Artykuły

Walentynkowa Fotobudka

Przejdź do - Walentynkowa Fotobudka

Jak zapowiadaliśmy już dwa dni temu, dziś w naszej szkole odbyły się "przedterminowe" Walentynki. Pani Pedagog wspólnie z SU zorganizowała Walentynkową Fotobudkę, w której każdy mógł wykonać sobie szalone i kolorowe zdjęcia. Zainteresowanie atrakcją było dość duże, a część uczniów ubrała się nawet na tę okazję na czerwono. W galerii publikujemy kilka wybranych zdjęć, pozostałe dostępne u wychowawców lub u Pani Pedagog.

8 lutego 2019


Czytaj więcej o: Walentynkowa Fotobudka

Królowa Śniegu

Przejdź do - Królowa Śniegu

Już od wczorajszych godzin popołudniowym nasza szkoła żyje przedstawieniem Królowa Śniegu, przygotowanym przez uczniów klasy II i IV dla swoich babć i dziadków w okazji ich święta. Dziś natomiast gościliśmy przedszkolaków z PM19, którzy obejrzeli przedstawienie z wielkim zaciekawieniem. 

 

8 lutego 2019


Czytaj więcej o: Królowa Śniegu

"Lekki tornister"

Przejdź do - "Lekki tornister"

Prosimy uczniów i rodziców o zapoznanie się z materiałami przesłanymi przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Jaworznie dotyczącymi akcji " Lekki tornister" na terenie woj. śląskiego.

8 lutego 2019


Czytaj więcej o: "Lekki tornister"

Żywa lekcja historii

Przejdź do - Żywa lekcja historii

Dzisiaj w naszej szkole odbyła się „żywa lekcja historii” z historykiem,  pracownikiem Muzeum Miasta Jaworzna. Uczniowie klasy IV i V zobaczyli zrekonstruowane ubrania z okresu średniowiecza oraz usłyszeli jak wyglądało życie w wiekach średnich. Nie zabrakło również zbroi rycerskiej, oraz mieczy które  wzbudziły największe zaciekawienie oraz wiele emocji. Uczniowie zdobyli wiele ciekawych informacji i byli bardzo zadowoleni z eksponatów,  które na co dzień używane są w rekonstrukcjach historycznych.

7 lutego 2019


Czytaj więcej o: Żywa lekcja historii

Bezpieczne ferie

Przejdź do - Bezpieczne ferie

Już za kilka dni rozpoczną się ferie zimowe. W ramach działań „Bezpieczne Ferie” odwiedził naszych uczniów z klasy I i II  funkcjonariusz KMP - aby porozmawiać o bezpieczeństwie. Przekazał niezbędną wiedzę o zagrożeniach z jakimi mogą się spotkać najmłodsi uczniowie. Ostrzegał przed zabawami na zamarzniętych zbiornikach wodnych i w miejscach nieznanych. Wszystko po to by nasze pociechy bezpiecznie wypoczęły podczas ferii , a po dwóch tygodniach beztroski całe i zdrowe wróciły do szkoły.

Podczas spotkania Pan Policjant przekazał informacje o konkursie dla dzieci, którego szczegóły dostępne są na stronie: www. policja.pl/bezpieczenstwo-na-stoku

W starszych klasach, zajęcia z tego zakresu przeprowadzą wychowawcy klas w oparciu o materiały przygotowane przez panią pedagog i Państwową Straż Pożarną.

6 lutego 2019


Czytaj więcej o: Bezpieczne ferie

1% podatku

SZANOWNI RODZICE I PRZYJACIELE SZKOŁY

Zwracamy się do WAS z gorącą prośbą
o przekazanie 1 % podatku na rzecz naszej szkoły.

Wystarczy w oświadczeniu podatkowym
podać numer:

KRS 0000040813

Z dopiskiem: 
Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie

Przekazane w ten sposób środki pozwolą na zakup klimatyzatora do sali 25 (pracownia języka polskiego).

Za okazane zrozumienie i otrzymaną pomoc już dziś serdecznie dziękujemy.

4 lutego 2019


Czytaj więcej o: 1% podatku

Prace plastyczne z odpadów

Przejdź do - Prace plastyczne z odpadów

Uczniowie klasy I i II na zajęciach świetlicowych wykonali prace plastyczne, wykorzystując rolki z papieru toaletowego i kartony po owocach. Zajęcia rozwijały kreatywność i pomysłowość uczniów oraz utrwalały zasady współpracy w grupie. Prace uczniów ozdabiają naszą świetlicę.

2 lutego 2019


Czytaj więcej o: Prace plastyczne z odpadów

Kanapkowo w klasie I

Przejdź do - Kanapkowo w klasie I

Dzisiaj w klasie pierwszej dzieci miały bardzo zdrowe drugie śniadanie - przygotowane samodzielnie kolorowe kanapki. Wszystkim bardzo spodobał się pomysł i z wielkim zaangażowaniem przyrządzali swoje przekąski. Już na pierwszy rzut oka widać, że są smaczne. Dzieci bardzo chętnie poczęstowały również Panią Dyrektor, która była zachwycona tak miłym prezentem :) 

1 lutego 2019


Czytaj więcej o: Kanapkowo w klasie I

Z wizytą na lotnisku Kraków Balice

Przejdź do - Z wizytą na lotnisku Kraków Balice

W dniu dzisiejszym uczniowie kl.VII, VIII oraz klas gimnazjalnych udali się wraz z doradcą zawodowym oraz nauczycielami do Centrum Edukacji Lotniczej w Krakowie. Uczniowie w pierwszej części spotkania uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych, które realizowane były w ogólnodostępnej części terminala pasażerskiego Kraków Airport. Wycieczka po terminalu uwzględniała miejsca odprawy. Podczas zajęć prezentowana była ścieżka pasażera odlatującego z bagażem rejestrowanym, omówiona została specyfika funkcjonowania lotniska oraz przybliżano wybrane zagadnienia o tematyce lotnictwa cywilnego. Dodatkową atrakcję stanowiło wyjście na taras widokowy.

1 lutego 2019


Czytaj więcej o: Z wizytą na lotnisku Kraków Balice

Domino ortograficzne na języku polskim

Przejdź do - Domino ortograficzne na języku polskim

Pracujemy kreatywnie i niekonwencjonalne. Na języku polskim w klasie V utrwalając zasady pisowni u-ó, wykorzystaliśmy pracę w 4-osobowych grupach z dominem ortograficznym. Uczyliśmy się czytać instrukcję, współpracować w zespole i pokonywać trudności. Po utrwaleniu zasad w grze, napisaliśmy tekst z luką. Lekcja minęła nie wiedzieć kiedy.

1 lutego 2019


Czytaj więcej o: Domino ortograficzne na języku polskim