Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Znicz dla westerplatczyka

Znicz dla westerplatczyka

#SzkołaPamięta

Na prośbę Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka i Pani Prezydent Miasta Gdańska Aleksandry Dulkiewicz nasza szkołą przystąpiła do akcji „Znicz dla westerplatczyka”. Do szkoły został przekazany e-mail, w którym poproszono nas o odwiedzanie mogiły kap. Józefa Macy, który spoczywa na parafialnym cmentarzu w Jeleniu, przy okazji ważnych wydarzeń państwowych.

Do Klubu Szkół Westerplatte należy około 50 szkół rozrzuconych po całej Polsce. Szkoły te, ze względu na odległości, finanse, a teraz dodatkowo trudności związane z covidem, nie są w stanie zaopiekować się wszystkimi mogiłami westerplatczyków. Stąd akcja "Znicz dla westerplatczyka", która  skierowana jest do szkół położonych najbliżej mogił westerplatczyków. Naszej szkoły nie trzeba było zbytnio zapraszać, bo nasza młodzież od momentu odsłonięcia "Znaku Pamięci"  - 12 października 2017 r. na grobie zmarłego Józefa Macy, zawsze przy okazji święta zmarłych odwiedza  jego grób i  zapala znicz na znak naszej pamięci.

Wczoraj przedstawiciele społeczności szkolnej odwiedzili grób, przy okazji urodzin zmarłego.

>>> Odsłonięcie "Znaku Pamięci" <<<

Wytworzono:2020-12-10 18:07przez: