Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W dniu 2 października 2020 roku w naszej szkole obchodziliśmy X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem „Młodzi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają". Uczniowie klasy IV przeprowadzili wśród nauczycieli i pracowników szkoły krótki egzamin, przydzielając zwycięzcom odznaki  Eksperta Tabliczki Mnożenia. Uczniowie klas: III, IV, VI i VII wzięli udział w corocznym konkursie "Mistrz Tabliczki Mnożenia". Na lekcjach matematyki uczniowie rozwiązywali przygotowane na tę okazję łamigłówki i interaktywne quizy  matematyczne. Również na zajęciach wychowania fizycznego uczniowie łączyli umiejętności mnożenia z ćwiczeniami sprawnościowymi, biorąc udział w grach i zabawach przygotowanych przez nauczycieli. To jednak nie koniec zmagań z królową nauk, jaką jest matematyka, gdyż 5, 6 i 7 października, uczniowie naszej szkoły wezmą udział w I etapie interaktywnego konkursu matematyczno - logicznego,  walcząc o tytuł "Arcymistrza mnożenia". Trzymamy kciuki za uczestników konkursu i życzymy wszystkim, młodszym i starszym, odnalezienia w matematyce radości, inspiracji  i  twórczego zapału.

Wytworzono:2020-10-03 08:36przez:
Opublikowano:2020-10-02 00:00przez: