Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego przypadł tego roku w niedzielę 21 lutego. W związku z tym  od 12 do 21 lutego prowadziliśmy w szkole różnorodne działania zmierzające do uczczenia tego święta.

W poniedziałek wywieszony został plakat zapraszający młodzież i dzieci do aktywnego udziału w zabawach.

Przeprowadzone akcje, mające na celu zainteresowanie dzieci i młodzieży naszym ojczystym językiem polskim, to:

- w klasach starszych IV-VII zmagania on-line w konkursie pt. „Potyczki językowe”- przygotowanym przez p. Pedagog;

...

- online - Konkurs Szkolny Mistrz Ortografii w klasach IV -VII;

- w klasie VI  plakaty i mapy mentalne z treści lektury i zasad ortograficznych,

- ogłoszenie  konkursu literackiego pt. "Opowiem Ci o mojej szkole",

- lekcja biblioteczna „Łamigłówki językowe”,

- zajęcia rozwijające uzdolnienia w klasie VII z teatrzykiem kamishibai przygotowanym przez p. Bibliotekarkę;

- czytanie baśni na świetlicy szkolnej.

Mamy nadzieję, że te działania pozwoliły naszym uczniom zastanowić się nad znaczeniem języka ojczystego.

Wytworzono:2021-02-21 16:29przez:
Opublikowano:2021-02-21 00:00przez: