Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie

Warsztaty "Edukacja z wojskiem"

17 czerwca br. uczniowie klas V i VI wzięli udział w wyjątkowych zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez przedstawiciela XIII Śląskiej Brygady Terytorialnej Wojsk Obrony Terytorialnej w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjno-obronnego „Edukacja z wojskiem”.

Podczas spotkania uczniowie poznali zasady obrony cywilnej, ewakuacji i postępowania w sytuacjach zagrożenia, a także podstawy pierwszej pomocy, funkcjonowanie systemu alarmowania oraz sposoby wzywania pomocy. Dowiedzieli się również, jak zachować się w sytuacjach kryzysowych, bezpiecznie korzystać ze schronienia oraz czym są bezpieczeństwo i kryzys.

Zajęcia były cenną lekcją edukacji dla bezpieczeństwa. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, wykazując duże zainteresowanie omawianą tematyką. Dziękujemy za przeprowadzenie wartościowych i inspirujących zajęć.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2026-06-22 13:30przez:
Opublikowano:2026-06-22 14:19przez: Redaktor SP21
Podmiot udostępniający: Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie
Odwiedziny:2

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.