W roku szkolnym 2025/2026 nasza szkoła aktywnie realizowała Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj Formę”, którego celem jest promowanie zdrowego stylu życia, prawidłowego odżywiania oraz aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży.
W ramach programu uczniowie uczestniczyli w licznych działaniach edukacyjnych, sportowych i profilaktycznych. Organizowaliśmy aktywne przerwy, rajdy piesze, zajęcia sportowe, warsztaty dotyczące zdrowego odżywiania, Dzień pustej klasy - „Śniadanie na trawie”, konkursy oraz projekty promujące zdrowe nawyki. Realizowane działania pozwalały uczniom zdobywać wiedzę, rozwijać umiejętności oraz kształtować postawy sprzyjające dbaniu o zdrowie.
Zwieńczeniem całorocznej pracy było otrzymanie certyfikatu potwierdzającego udział szkoły w programie „Trzymaj Formę”. To wyróżnienie jest dowodem zaangażowania uczniów, nauczycieli oraz całej społeczności szkolnej w promowanie zdrowego i aktywnego stylu życia.
Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w realizację programu i gratulujemy uczniom aktywnego udziału w podejmowanych działaniach!
Koordynatorzy:
A. Zwolińska, A. Gierek