Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie

Wycieczka klas I - IV do Wygiełzowa

23 czerwca 2026 r. uczniowie klas I–IV wybrali się na ostatnią w tym roku szkolnym wycieczkę do Parku Etnograficznego w Wygiełzowie. Podczas zwiedzania skansenu dzieci miały okazję zobaczyć stare chaty oraz ich wyposażenie. Z zainteresowaniem podziwiały także tradycyjne stroje krakowskie oraz zabytkowy kościół. Następnie uczestniczyły w warsztatach plastycznych, podczas których malowały na szkle i lepiły niewielkie naczynia z gliny. Zwieńczeniem wycieczki było wspólne pieczenie kiełbasek na terenie parku, w pięknej scenerii zabytkowych obiektów skansenu. Wyjazd dostarczył uczniom wielu ciekawych doświadczeń i był doskonałą okazją do poznania kultury oraz tradycji regionu.

Tekst: A. Wrona

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2026-06-27 10:00przez:
Opublikowano:2026-06-24 10:15przez: Redaktor SP21
Podmiot udostępniający: Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie
Odwiedziny:60

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.