Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie

Zajęcia świetlicowe 2018/2019

Artykuły

 • Kolejny gość

  Uczniów świetlicy szkolnej odwiedził Pan Dariusz Domański, który pracuje w międzynarodowej firmie Schunk, z główną siedzibą w Niemczech. Pan Domański zajmuje się projektowaniem i dobieraniem narzędzi m.in. do robotów składających samochody oraz zautomatyzowanych aplikacji. Jego praca obejmuje cały Śląsk. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały film ukazujący pracę robotów w fabryce samochodów w Gliwicach i zapoznały się z przykładowymi narzędziami używanymi przez roboty - chwytaki (ręce robota) wraz z czujnikami pozycji, zgrzewarki, urządzenia spawające, akcesoria do robotów. Najciekawsze okazało się jednak testowanie przez dzieci tzw. czujnika siły, który pozwala wyczuwać wykonywane operacje i dzięki temu robot nie zniszczy przenoszonego elementu. Bardzo dziękujemy Państwu Domańskim za pokazanie uczniom robotyki w "praktyce".

  Czytaj Więcej o: Kolejny gość
 • W krawieckim kręgu

  Na zajęciach świetlicowych uczniowie klasy I i II projektują stroje dla lalek oraz szyją je przy pomocy opiekunów. Nowym wyzwaniem jest wycinanie w materiale tekstylnym pokrojów zwierząt i naklejanie ich na kartki. Taka forma zajęć cieszy się dużym powodzeniem, szczególnie u dziewczyn.

  Czytaj Więcej o: W krawieckim kręgu
 • Prace plastyczne z odpadów

  Uczniowie klasy I i II na zajęciach świetlicowych wykonali prace plastyczne, wykorzystując rolki z papieru toaletowego i kartony po owocach. Zajęcia rozwijały kreatywność i pomysłowość uczniów oraz utrwalały zasady współpracy w grupie. Prace uczniów ozdabiają naszą świetlicę.

  Czytaj Więcej o: Prace plastyczne z odpadów
 • Ozdoby świąteczne

  W minionych dniach uczniowie świetlicy szkolnej ozdabiali przedmioty wykonane z domowej masy porcelanowej. Wykazali się ogromnym zaangażowaniem i pomysłowością. Efekty ich pracy można podziwiać w świetlicy szkolnej oraz na zamieszczonych zdjęciach.

   

  Czytaj Więcej o: Ozdoby świąteczne

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2019-05-14 13:28przez:
Opublikowano:2019-05-14 00:00przez:
Podmiot udostępniający: Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie
Odwiedziny:2843

Rejestr zmian

 • Brak wpisów.