Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie

Zajęcia i akcje

Artykuły

 • Dzień Otwartych Koszar

  19 kwietnia uczniowie klas IV – VII wybrali się do Krakowa, by wziąć udział w Dniu Otwartych Koszar 16 Batalionu Powietrznodesantowego. Na początku uczestniczyli w uroczystym apelu. Obserwowali defiladę żołnierzy, przejazd pojazdów wojskowych, a także posłuchali występu orkiestry. Zwiedzili również Salę Tradycji, w której mieli okazję podziwiać historyczne mundury i ekwipunki. Następnie rozpalali ogień za pomocą krzesiwa, a nawet strzelali do celu! Posiedli wiedzę na temat moździerza i innych typów broni używanej podczas walki. Wysłuchali opowieści o uzbrojeniu, którym posługiwali się polscy żołnierze w czasie kampanii wrześniowej w 1939 r.  Na koniec uczniowie zwiedzili makietę samolotu i ćwiczyli lądowanie w czasie skoku ze spadochronem. Chociaż pogoda  zbytnio nie rozpieszczała, to wszystkim humor dopisywał. Głodne brzuszki rozgrzała pyszna, wojskowa grochówka. Z całą pewnością można przyznać, że poznaliśmy tajniki zawodu żołnierza, realizując założenia doradztwa zawodowego.

  Tekst: K. Bochenek

  Czytaj Więcej o: Dzień Otwartych Koszar
 • Kompetencje miękkie – czym są oraz czy je znamy?

  Uczniowie klasy VII uczestniczyli w zajęciach z zakresu doradztwa zawodowego, które zostały przeprowadzone przez pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Jaworznie. Tematem zajęć było: „Kompetencje miękkie – czym są oraz czy je znamy?”. Spotkanie było ciekawe i prowadzone aktywnymi metodami. Uczniowie pracowali przy wykorzystaniu aplikacji mentimeter.com odpowiadając na pytania zadane przez Panie prowadzące. Pracowali także w parach, gdzie ich zadaniem było poznanie kompetencji niezbędnych do wykonywania zawodów z różnych dziedzin. Uczniowie chętnie opowiadali o swoich planach na przyszłość. Dziękujemy za kreatywne zajęcia.

  Tekst: doradca zawodowy - A. Gierek

  Czytaj Więcej o: Kompetencje miękkie – czym są oraz czy je znamy?
 • Seminarium „ABC do kariery”

  W dniu dzisiejszym reprezentacja uczniów z kl. 8 uczestniczyła z doradcą zawodowym w Seminarium „ABC do kariery”. Spotkanie zorganizowane było przez Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną wraz z Okręgową Komisją Egzaminacyjną. Młodzież miała okazje przypomnieć sobie procedury przebiegu egzaminu oraz zapoznać się z arkuszem egzaminacyjnym. Reprezentacja przekaże zdobyte informacje swoim koleżankom i kolegom.

  Czytaj Więcej o: Seminarium „ABC do kariery”
 • Spotkanie z dietetykiem

  Dziś odbyło się zaległe spotkanie z dietetykiem w klasie III w ramach OTK – „Spotkanie z człowiekiem pasji”. Pani dietetyk Magdalena Wartała  prosto i zrozumiale opisała uczniom piramidę zdrowego żywienia. Następnie obył się quiz, podczas którego uczniowie musieli odpowiedzieć na pytania, m.in. ile posiłków dziennie zjadamy i co powinny one zawierać, aby organizmowi dostarczyć pozytywnych wartości? W części warsztatowej, uczniowie samodzielnie robili kulki z mleka kokosowego i kaszy jaglanej – przygotowanej przez Panią  dietetyk, a następnie obtaczali je w kokosie lub gorzkim kakao. Zabawa świetna, smaczna i przede wszystkim bardzo zdrowa. Każdy uczeń otrzymał wizytówkę z linkiem do strony internetowej, na której Pani dietetyk umieściła przepisy na zdrowe jedzenie. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie skorzystają z rad, które otrzymali podczas spotkania. Dziękujemy Pani Magdzie za miłą wizytę i przekazaną wiedzę.

  Czytaj Więcej o: Spotkanie z dietetykiem
 • Zajęcia w klasie II

  Uczniowie kl. II – uczestniczyli w zajęciach z doradcą zawodowym. Poznali sylwetkę doradcy zawodowego oraz poznawali zawody poprzez aplikację plikers. Zajęcia odbywały się w radosnej i przyjaznej atmosferze. To dopiero początek naszej wspólnej pracy…..

  Czytaj Więcej o: Zajęcia w klasie II
 • ABC do kariery

  W dniu dzisiejszym doradca zawodowy wraz z grupą uczniów klasy 8 wziął udział w seminarium "ABC do kariery" organizowanym przez Jaworznickie Forum Doradztwa Zawodowego i Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczna w Jaworznie.  Podczas spotkania omówiono zasady przeprowadzania egzaminów ósmoklasisty z języka polskiego, angielskiego i matematyki począwszy od bieżącego roku szkolnego.

  Czytaj Więcej o: ABC do kariery

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2019-05-14 13:35przez:
Opublikowano:2019-05-14 00:00przez:
Podmiot udostępniający: Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie
Odwiedziny:2888

Rejestr zmian

 • Brak wpisów.