Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie

Aktualności

Artykuły

 • Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

  W dniu dzisiejszym miała miejsce przepiękna uroczystość zakończenia roku szkolnego 2023/2024. Na początku wszyscy uczniowie z klas I - III otrzymali nagrody książkowe, a z klas IV - VII wszyscy ci uczniowie, którzy uzyskali świadectwo z wyróżnieniem. Jak co roku, dwójka uczniów z klasy III na zakończenie pierwszego etapu edukacyjnego, otrzymała pamiątkowe statuetki. W kategorii "Przyjaciel wiedzy" wyróżniono Maksymiliana Banasika, a w kategorii "Szlachetne serce" - Zuzannę Szłapę. Czytelnikiem roku została Emilia Nowak z klasy V. Następnie nadszedł czas przekazania władzy przez ustępującego przewodniczącego szkoły swojemu następcy. W kolejnym roku szkolnym tą zaszczytną funkcję będzie sprawował Szymon Kostrzewa.

  Podczas tegorocznej uroczystości miał miejsce wzruszający moment podziękowania za wieloletnią pracę Pani Edycie Kamińskiej i Krystynie Wartale, które zdecydowały się przejść na zasłużoną emeryturę. Były słowa wdzięczności oraz życzenia, aby czas emerytury był pełen spokoju, zdrowia i radości.

  Po części oficjalnej, na scenie pojawiła się klasa III i przedstawiła bardzo energetyczny program artystyczny, życząc wszystkim wspaniałych wakacji.

  Jak zawsze podczas tak ważnego dnia nie zabrakło na sali również rodziców naszych uczniów, którzy nie kryli swojego wzruszenia i dumy ze swoich dzieci.

  Składamy serdeczne podziękowania Radzie Rodziców za ufundowanie wszystkich tegorocznych nagród, a Pani Sylwii Pawlik za przygotowanie dzisiejszej uroczystości.

  Do zobaczenia drugiego września!

  Czytaj Więcej o: Zakończenie roku szkolnego 2023/2024
 • Bezpiecznych wakacji

  Wakacyjne wyjazdy i odpoczynek, to radosne i długo oczekiwane wydarzenie. Nareszcie można cieszyć się wolnym czasem spędzonym na zabawie, i zapomnieć o szkolnych obowiązkach. Ale aby podróże i cały okres wakacji był bezpieczny, koniecznie należało przypomnieć kilka zasad bezpieczeństwa. W związku z tym, 20.06.2024 r., uczniowie klas I-III wzięli udział w spotkaniu profilaktycznym, z policjantem KMP w Jaworznie  pt. „Bezpieczne wakacje”. Policjant przypomniał najmłodszym uczniom numery alarmowe oraz sposób podawania informacji przez telefon. Podczas spotkania omówił zasady bezpieczeństwa nad wodą, w górach, sposób  poruszania się po drogach oraz bezpieczne zachowania podczas kontaktu z psem oraz w czasie ataku przez to zwierzę. Ponadto przypomniano jakie zagrożenia mogą płynąć z rozmowy z nieznajomymi osobami i kogo należy powiadomić, gdy zostanie się skrzywdzonym przez osobę dorosłą.

  Uczniowie z uwagą słuchali i chętnie odpowiadali na pytania Pana policjanta związane z różnymi niebezpiecznymi sytuacjami co, pokazało, że wiedza uczniów na temat bezpiecznego zachowania się jest duża, a wszystkie informacje były formą uporządkowania i przypomnienia.

  Wszystkim naszym uczniom i ich rodzicom życzymy wspaniałych i bezpiecznych wakacji, pełnych słonecznych i radosnych chwil i niezapomnianych wrażeń.

  Tekst: A. Wrona

  Czytaj Więcej o: Bezpiecznych wakacji
 • Dzień pustej klasy – śniadanie na trawie

  Wczoraj w naszej szkole odbył się „Dzień pustej klasy – śniadanie na trawie”, kiedy to wszyscy uczniowie i nauczyciele opuszczają mury szkolne i zdobywają wiedzę w inny sposób, na świeżym powietrzu, spędzając czas aktywnie i integrując się. To już kolejny rok  włączamy się do tej akcji.

  Każda klasa miała za zadanie przynieść koce, gry  oraz przygotować zdrowe przekąski w ramach programu „Trzymaj Formę”, w którym uczniowie zdobywają wiedzę o zdrowym odżywianiu oraz o aktywnych formach spędzania wolnego czasu.

  Uczniowie na kocach grali w  gry planszowe, rozmawiali ze sobą oraz rozkoszowali się zdrowymi przekąskami.

  Z tej okazji Rada Rodziców przygotowała dla Uczniów miłą niespodziankę – drobne upominki – gniotki, które dobrze nosić w piórniku szkolnym i w sytuacjach stresujących, trudnych korzystać z nich, aby rozładować emocję, które nie zawsze są przyjemne.

  Kolejnym powodem naszego spotkania w plenerze wokół szkoły było  uroczyste otwarcie „Ławeczki Przyjaźni”.

  Projekt ten powstał w ramach innowacji pedagogicznej „Przerwa u pedagoga”. Uczniowie klasy 5 pod opieką pedagoga szkolnego p. Angeliki Gierek stworzyli  „Ławeczkę przyjaźni”.

  Klasa V przygotowała uroczyste otwarcie „Ławeczki przyjaźni”, zostały przygotowane ulotki, plakaty, gazetka, uczniowie na kolorowo przystroili przestrzeń wokół ławeczki.

  Uczennice klasy piątej omówiły całe przedsięwzięcie (projekt)  a pozostali uczniowie kl. V świętowali w przyjaznej atmosferze, wykorzystując trąbki, bum bum rurki, konfetti. Było wesoło i kolorowo. Społeczność szkolna z ochotą włączyła się w świętowanie w tak radosnej atmosferze.

  To był wesoły dzień w SP 21.

  Czytaj Więcej o: Dzień pustej klasy – śniadanie na trawie
 • Wycieczka do Istebnej

  10 czerwca uczniowie klasy 3 pojechali na 2-dniową wycieczkę do Istebnej. Pierwszą atrakcją był Base Camp Istebna - Park Linowy, położony w samym środku lasu wywarł na wszystkich niesamowite wrażenie. W bezpiecznych warunkach, pod okiem doświadczonych instruktorów, park zapewnił dzieciom niezapomniane przeżycia. Po skończonej zabawie grupa z opiekunami dotarła do Centrum Halniak. Po obiedzie były warsztaty robienia zwierząt z siana, a następnie ognisko z kiełbaskami. Wieczorem urządziliśmy jeszcze dyskotekę. W drugi dzień po śniadaniu wybraliśmy się na spacer, a następnie mieliśmy okazję uczestniczyć w kolejnych warsztatach - pieczenie pierników. Własnoręcznie zdobione słodkości smakowały doskonale. Po obiedzie i zabawach na terenie ośrodka musieliśmy już wracać do domu. Czas upłynął bardzo szybko, ale był spędzony aktywnie i w cudownym otoczeniu gór Beskidów.

  Tekst: S. Pawlik

  Czytaj Więcej o: Wycieczka do Istebnej
 • Europejski Tygodzień Ruchu

  Na przełomie maja i czerwca w naszej szkole odbywały się działania w ramach MOVE Week Poland 2024 (Europejskim Tygodniu Ruchu). To coroczne, międzynarodowe wydarzenie, które ma na celu promocję korzyści wynikających z aktywnego stylu życia. 27 maja wystartowała trzynasta edycja tej inicjatywy. Na lekcjach wychowania fizycznego czekały na uczniów ciekawe propozycję zajęć rekreacyjnych, które mogą wykorzystać w czasie wolnym z rodzicami. Uczniowie klasy 6 przygotowali dla swoich młodszych i starszych kolegów bardzo ciekawy tor sprawnościowy z opisem wykonania poszczególnej przeszkody. Natomiast klasa 5 dostała tylko opisy przeszkód i samodzielnie musieli do ustawić , a następnie go pokonać. Chłopaki z klasy 7 zagrali w piłkę nożną, ale według swoich ustalonych zasad, bramki stanowiły 2 wózki na piłki, a boisko zostało zmniejszone do wymiarów 18x9. Uczniowie spędzający czas na świetlicy także nie próżnowali i aktywnie włączyli się do działań poprzez zabawy ruchowe na hali sportowej, z wykorzystaniem magicznego dywanu oraz zabawy na świeżym powietrzu na placu zabaw. 6 czerwca w ramach rozwoju sprawności fizycznej odbył się międzyklasowy turniej „Dwa Ognie”, rywalizacja była zacięta, a wszystkie klasy kibicowały w rozgrywkach. Przerwy także spędzaliśmy aktywnie grając w badmintona, siatkówkę, kosza czy piłkę nożną. Odbywały się również muzyczne przerwy, w czasie których tańczyliśmy Belgijkę, Makarenę, a nawet Kaczuszki. Tydzień zakończyliśmy udziałem w rajdzie pieszym „Dzień Dziecka z KTP”. Swój marsz uczniowie rozpoczęli we wsi Przeczyce, idąc wokół jeziora. Po 10 km dotarli do ruin zamku w Siewierzu. Uczniowie także po zajęciach w szkole spędzali czas aktywnie, pokazując to na zdjęciach. Biorąc udział w tych wydarzeniach, zwiększyliśmy świadomość i gotowość całej społeczności szkolnej do ruchu, który jest nieodłącznym elementem codzienności. Pokazaliśmy, że aktywność fizyczna jest fajna!

  Tekst: A. Zwolińska

  Czytaj Więcej o: Europejski Tygodzień Ruchu
 • Czerwcowy rajd z PTTK

  Komisja Turystyki Pieszej PTTK Jaworzno zorganizowała w dniu 8 czerwca ostatni w tym roku szkolnym rajd pieszy „Dzień Dziecka z KTP”. Jak zawsze nasza drużyna wzięła w nim udział wraz z opiekunem p. Anetą. Swój marsz rozpoczęli we wsi Przeczyce, idąc wokół jeziora. Po 10 km dotarli do ruin zamku w Siewierzu. Tam zapoznali się z jego historią ciekawie przedstawiona przez kustosza tego zamku. Wędrując podziwiali piękne krajobrazy, zdobywając kolejne punkty do odznaki.

  Tekst: A. Zwolińska

  Czytaj Więcej o: Czerwcowy rajd z PTTK
 • Bądźmy oryginalni

  7 czerwca dziewczęta z klasy 7 wraz z wychowawcą wybrały się do Młodzieżowego Domu Kultury aby wziąć udział w akcji profilaktycznej #bądźMY oryginalni, zorganizowanej dzięki zaangażowaniu Wydziału Zdrowia Urzędu Miejskiego w Jaworznie. „Bądźmy oryginalni!” to organizowane w całej Polsce spotkania młodzieży z autorami projektu, psychologami – Aną i Adriano Zalewskimi oraz raperem Adamo Rudnikiem o charakterze profilaktycznym w zakresie działań na rzecz zdrowia psychicznego nastolatków. Spotkania koncentrują się na rozwoju osobistym młodzieży oraz nawiązują do tematyki zdrowego żywienia. Prowadząca psycholog Ana Zalewska i Adamo RUDNIK rozmawiają podczas wydarzenia o tym, czym jest oryginalność, jakie korzyści płyną z bycia oryginalnym, jak być sobą i rozwijać swoją oryginalność oraz jak radzić sobie z trudnościami w zachowaniu swojej oryginalności. „Bądźmy Oryginalni!" to wyjątkowy program profilaktyczny oparty na solidnych podstawach merytorycznych, a dzięki udziałowi Adamo RUDNIKa przystępny i atrakcyjny dla młodego odbiorcy.

  Tekst: A. Zwolińska

  Czytaj Więcej o: Bądźmy oryginalni
 • Dzień Dziecka

  6 czerwca cała społeczność naszej szkoły zgromadziła się na sali gimnastycznej aby uczcić Dzień Dziecka. Spotkanie rozpoczęło się od niespodzianki przygotowanej przez Radę Rodziców czyli lodów w wielu smakach, co rozpieściło podniebienia tych małych i tych dużych. Samorząd Uczniowski zadbał w tym dniu o rozwój umysłowy naszych uczniów organizując Szkolną Familiadę. Drużyna chłopaków zmierzyła się z dziewczynami odpowiadając na pytania z różnych dziedzin wiedzy, a także znajomości realiów naszej szkoły. Obie drużyny dzielnie walczyły , ale jednak finał wywalczyły dziewczyny. Każdy uczestnik drużyny został nagrodzony słodkim upominkiem. W ramach rozwoju sprawności fizycznej w tym dniu odbył się także międzyklasowy turniej „Dwa Ognie”, rywalizacja była zacięta, a wszystkie klasy kibicowały w rozgrywkach. Do zobaczenia za rok.

  Tekst: A. Zwolińska

  Czytaj Więcej o: Dzień Dziecka
 • Wycieczka do Żarek i Olsztyna

  W dniach 23, 24 maja uczniowie klasy drugiej uczestniczyli w 2-dniowej wycieczce do Żarek i Olsztyna. Piękne tereny Jury Krakowsko-Czestochowskiej, liczne atrakcje i pogoda "na zamówienie" spowodowały, że wróciliśmy z wyjazdu zadowoleni i szczęśliwi. W pierwszy dzień "Wehikuł czasu na jurajskim szlaku" przeniósł nas w czasy średniowiecza. Dzieci uczestniczyły m.in. w zabawach rycerskich, strzelały z łuku, lepiły z gliny i przymierzały rycerskie uzbrojenie. Późnym popołudniem ruszyliśmy na spacer wokół ruin Zamku w Olsztynie, podziwiając widoki i piękno przyrody. Drugi dzień to zajęcia w "Starym młynie", gdzie uczniowie w bardzo ciekawy sposób zapoznali się z pracą młynarza, piekarza, bednarza czy kołodzieja. Na koniec wycieczki odbyły się warsztaty w ekopracowni, gdzie z rąk dzieci powstały sówki z siana.

  Tekst: S. Opyd

  Czytaj Więcej o: Wycieczka do Żarek i Olsztyna

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2017-09-12 09:07przez:
Opublikowano:2017-09-12 19:18przez:
Podmiot udostępniający: Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie
Odwiedziny:38940

Rejestr zmian

 • Brak wpisów.