Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Zajęcia świetlicowe 2020/2021

Informacje

Szkoła Podstawowa nr 21

Zajęcia świetlicowe 2020/2021

Artykuły

 • W świecie baśni

  Ulubionym zajęciem świetliczaków jest słuchanie baśni czytanych przez starszych kolegów oraz wychowawców. Podczas czytania baśni braci Grimm oraz H. CH. Andersena uczniowie kolorują tematyczne malowanki. Potem odpowiadają na pytania dotyczące przeczytanych tekstów.  Po zapoznaniu się z strukturą książki, projektowano strony tytułowe ulubionych książek. Wykonano również zakładki do książek.

  Czytaj Więcej o: W świecie baśni
 • Świetlicowe Walentynki

  14 lutego – to Dzień Świętego  Walentego. W tym dniu wyznajemy naszym bliskim swoją sympatię, wdzięczność, przyjaźń. Na zajęciach świetlicowych dzieci poznały historię tego święta oraz tradycje innych krajów, oglądając prezentację multimedialną. Wykonały kartki walentynkowe oraz uszyły serduszka dla najbliższych. Rozwiązywano również tematyczne rebusy, łamigłówki, składanki i krzyżówki, a także serduszka z koralików.

  Czytaj Więcej o: Świetlicowe Walentynki
 • Dzień Łamigłówek

  29 stycznia na zajęciach świetlicowych dzieci podjęły logiczne zmagania, rozwiązując różnorodne łamigłówki. Były to rebusy, krzyżówki i wykreślanki. Największe zainteresowanie wzbudziły zagadki logiczne i quizy rozwiązywane z wykorzystaniem zasobów Internetu.

  Czytaj Więcej o: Dzień Łamigłówek
 • Dzień Babci i Dziadka

  Na zajęciach świetlicowych wychowankowie wykonując laurki, z ogromnym entuzjazmem rozmawiały o swoich babciach i dziadkach. Za co kochają swoje babcie i dziadków? Za wspólne zabawy i wycieczki, miło spędzony czas, dobre obiadki, przytulanki i pocieszanki, wspólne rozmowy, prezenty.

  Czytaj Więcej o: Dzień Babci i Dziadka
 • #kreatywnyuczen

  Nasi uczniowie podczas zajęć świetlicowych i zajęć dodatkowych rozwijają swoją kreatywność oraz umiejętności manualne. Towarzyszy temu wesoła atmosfera ale również skupienie. Na korytarzu szkolnym można zobaczyć efekty ich pracy.

  Czytaj Więcej o: #kreatywnyuczen
 • Dzień Poczty Polskiej

  W dniu 18 października obchodzony jest „Dzień Poczty Polskiej” z tej okazji świetliczaki wirtualnie zwiedziły pomieszczenia poczty, poznały tajniki pracy listonosza oraz wypełniały karty pracy. Przystąpiliśmy również do akcji „wymiana pocztówkowa” z innymi świetlicami z naszego kraju.

  Czytaj Więcej o: Dzień Poczty Polskiej
 • Święto Drzewa

  Z okazji święta drzewa świetliczki dowiedziały się jakie znaczenie mają drzewa w przyrodzie, jakie są gatunki drzew, do czego wykorzystujemy drewno i ile tlenu produkuje las. Poznały  także mieszkańców lasu i sposoby ochrony przyrody. Na koniec wykonały ciekawe prace - jesienne drzewa.

  Czytaj Więcej o: Święto Drzewa

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2020-10-01 17:31przez:
Opublikowano:2020-10-01 00:00przez:
Podmiot udostępniający: Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie
Odwiedziny:2258

Rejestr zmian

 • Brak wpisów.