Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie

Rok szkolny 2021/2022

Artykuły

 • Dzień Pustej Klasy

  W tym roku spotkaliśmy się pod chmurką włączając się do akcji Dzień Pustej Klasy - tego dnia wszystkie ławki w szkole były puste. To była okazja, aby dzieci i młodzież spędzili ze sobą czas na zabawie i rozmowach, ale również zdobywali wiedzę w inny sposób na łonie natury, poprzez obserwacje przyrody #dzienpustejklasy2022 . W tym dniu zostały realizowane zadania programu wychowawczo – profilaktycznego „Trzymaj Formę” oraz „Bieg po zdrowie”. Obyło się szkolne „Śniadanie na trawie”, uczniowie świetnie się bawili – miło było słyszeć, że to najlepszy dzień w roku szkolnym.

  Tekst: A. Gierek

  Czytaj Więcej o: Dzień Pustej Klasy
 • „Sąd nad telefonem”

  10 czerwca br. uczniowie klasy VII w ramach realizacji zadań szkolnego programu wychowawczo – profilaktycznego przygotowali i przedstawili scenkę „Sąd nad telefonem”. Społeczność szkolna miała okazję zasiąść w ławach obserwatorów podczas procesu sądowego nad smartfonem. Uczniowie wysłuchali wypowiedzi zaproszonych świadków, którzy przedstawili, jakie są skutki nadmiernego korzystania z telefonu, zapoznali się z definicją fonoholizmu, wysłuchali świadków, którzy poruszali istotne kwestie dotyczące relacji rówieśniczych, w gronie najbliższych, skutków uzależnienia. Podczas scenki pojawiły się także głosy z widowni – chętny uczeń, który przedstawił pozytywny wpływu telefonu z Internetem oraz swoje zdanie wyraził także nauczyciel. Po uważnym wysłuchaniu obrońcy, oskarżyciela, świadków Sąd znalazł podstawy do zastosowania środków łagodzących. Postęp techniczny nie jest do odrzucenia, świat musi korzystać ze zdobyczy techniki. Oskarżony powinien być dobrem dla ludzi, a nie ich środkiem uzależniającym. Sąd czyni odpowiedzialnymi Rodziców za właściwe korzystanie z telefonów przez dzieci i młodzież. Rodzice, którzy płacą za telefony są w pełni odpowiedzialni za ich wpływ na młodych ludzi. Mamy nadzieję, że to będzie lekcja, którą nasi uczniowie zapamiętają na długo.

  Tekst: A. Gierek

  Czytaj Więcej o: „Sąd nad telefonem”
 • Warsztaty OIK

  W dniu dzisiejszym uczniowie klasy IV i V uczestniczyli w warsztatach profilaktyczno-edukacyjnych pn. "Wiemy co czujemy" prowadzonych przez Panie Małgorzatę, Weronikę i Adę z Ośrodka Interwencji Kryzysowej Jaworzno.
  Dziękujemy za przybycie i przeprowadzenie wartościowych warsztatów dla naszych uczniów.
  Czytaj Więcej o: Warsztaty OIK
 • Ogólnopolski Tydzień Szczęścia

   
  W dniach 20-24.09.21 obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Tydzień Szczęścia. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na szczęście i dobrostan oraz ich związki z efektami kształcenia. Badania pokazują, że ludzie doświadczający szczęścia w szkole i w pracy żyją zdrowiej, dłużej, lepiej. Poczucie szczęścia sprzyja odporności, kreatywności, zaangażowaniu, budowaniu relacji, przyjaźniom. W związku z tym
   
  Samorząd Uczniowski z opiekunem i pedagogiem zorganizowali atrakcje dla naszych uczniów:
  - dekoracja szkoły
  - foto ramka, zdjęcia
  - filmik szkolny: Czym jest dla mnie szczęście w szkole?
  - kreatywne malowanie – emotikony radości
  - słoik mocy
  - interaktywny quiz wiedzy
   
  Nauczyciele oraz wychowawcy świetlicy, także włączyli się w świętowanie:
  - „Krawieckie zabawy” – szycie kolorowych poduch
  - Drzewko Życzliwości
  - Zajęcia „Poznajemy emocje”- emotikony
   
  Tekst: A. Gierek
  Czytaj Więcej o: Ogólnopolski Tydzień Szczęścia

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2021-09-27 09:00przez:
Opublikowano:2021-09-27 00:00przez:
Podmiot udostępniający: Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie
Odwiedziny:1206

Rejestr zmian

 • Brak wpisów.