Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - „Sąd nad telefonem”

„Sąd nad telefonem”

10 czerwca br. uczniowie klasy VII w ramach realizacji zadań szkolnego programu wychowawczo – profilaktycznego przygotowali i przedstawili scenkę „Sąd nad telefonem”. Społeczność szkolna miała okazję zasiąść w ławach obserwatorów podczas procesu sądowego nad smartfonem. Uczniowie wysłuchali wypowiedzi zaproszonych świadków, którzy przedstawili, jakie są skutki nadmiernego korzystania z telefonu, zapoznali się z definicją fonoholizmu, wysłuchali świadków, którzy poruszali istotne kwestie dotyczące relacji rówieśniczych, w gronie najbliższych, skutków uzależnienia. Podczas scenki pojawiły się także głosy z widowni – chętny uczeń, który przedstawił pozytywny wpływu telefonu z Internetem oraz swoje zdanie wyraził także nauczyciel. Po uważnym wysłuchaniu obrońcy, oskarżyciela, świadków Sąd znalazł podstawy do zastosowania środków łagodzących. Postęp techniczny nie jest do odrzucenia, świat musi korzystać ze zdobyczy techniki. Oskarżony powinien być dobrem dla ludzi, a nie ich środkiem uzależniającym. Sąd czyni odpowiedzialnymi Rodziców za właściwe korzystanie z telefonów przez dzieci i młodzież. Rodzice, którzy płacą za telefony są w pełni odpowiedzialni za ich wpływ na młodych ludzi. Mamy nadzieję, że to będzie lekcja, którą nasi uczniowie zapamiętają na długo.

Tekst: A. Gierek

Wytworzono:2022-06-14 10:54przez: