Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie

Wycieczki

Artykuły

 • W sztolni Janina

  Podobnie jak w ubiegłym roku szkolnym z okazji Barbórki uczniowie klasy II i V z wychowawcami i doradcą zawodowym zwiedzili sztolnię ZG Janina w Libiążu. Było to wspaniałe przeżycie, doświadczyliśmy w warunkach warsztatowych jak pracuje się na dole w kopalni. Uczniowie poznali zawód górnika, wyposażenie kopalni oraz odkrywali jakie predyspozycje zawodowe musi posiadać kandydat. Na koniec zobaczyli salę tradycji, gdzie historia łączy się z teraźniejszością.

  Dziękujemy Górnikom ZG Janina za wspaniałą lekcję.

  Czytaj Więcej o: W sztolni Janina
 • W odwiedzinach u Danonka

  W czwartek 04.04.19 uczniowie klasy II wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do fabryki Danone w Bieruniu. Produkty Danone, które dzieci znały wyłącznie ze sklepowych półek, poznały  na każdym etapie powstawania od produkcji opakowania aż, do momentu pakowania gotowego wyrobu.

   

  Czytaj Więcej o: W odwiedzinach u Danonka
 • Wojskowe koszary

  Na takiej wycieczce nasi uczniowie jeszcze nie byli.

  W miniony piątek 22 marca br. nasi najmłodsi uczniowie - klasa 1 i najstarsi – klasa  8 wraz z wychowawcami i doradcą zawodowym uczestniczyli w dniu otwartym koszar z okazji Święta 16 Batalionu Powietrznodesantowego im. gen. bryg. Mariana Zdrzałki w Krakowie. Po uroczystym apelu i defiladzie odbył się pokaz wyszkolenia i sprzętu wojskowego. Były również zajęcia walki wręcz, trening strzelecki, wykrywacz min,  nauka musztry wojskowej, przejażdżki pojazdami wojskowymi, bieg spadochroniarza, a dla najmłodszych - taktyczne malowanie twarzy. Wszyscy wrócili z wycieczki  bardzo zadowoleni i jak się okazało, różnica wieku naszym uczniom wcale nie przeszkadzała.

  Dziękujemy Pani Magdzie, mamie Kacperka z klasy 1 za pomoc w zorganizowaniu tego wyjazdu.

  Czytaj Więcej o: Wojskowe koszary
 • Z wizytą na lotnisku Kraków Balice

  W dniu dzisiejszym uczniowie kl.VII, VIII oraz klas gimnazjalnych udali się wraz z doradcą zawodowym oraz nauczycielami do Centrum Edukacji Lotniczej w Krakowie. Uczniowie w pierwszej części spotkania uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych, które realizowane były w ogólnodostępnej części terminala pasażerskiego Kraków Airport. Wycieczka po terminalu uwzględniała miejsca odprawy. Podczas zajęć prezentowana była ścieżka pasażera odlatującego z bagażem rejestrowanym, omówiona została specyfika funkcjonowania lotniska oraz przybliżano wybrane zagadnienia o tematyce lotnictwa cywilnego. Dodatkową atrakcję stanowiło wyjście na taras widokowy.

  Czytaj Więcej o: Z wizytą na lotnisku Kraków Balice
 • Wycieczka klasy II i V do sztolni ZG Janina w Libiążu

  W przeddzień Dnia Górnika klasa II i V z wychowawcami i doradcą zawodowym zwiedziły sztolnię ZG Janina w Libiążu. Było to wspaniałe przeżycie, doświadczyliśmy w warunkach warsztatowych jak pracuje się na dole w kopalni. Uczniowie poznali zawód górnika, wyposażenie kopalni oraz odkrywali jakie predyspozycje zawodowe musi posiadać kandydat. Na koniec zobaczyli salę tradycji, gdzie historia łączy się z teraźniejszością.

  Dziękujemy Górnikom ZG Janina za wspaniałą lekcję.

  Czytaj Więcej o: Wycieczka klasy II i V do sztolni ZG Janina w Libiążu

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2019-05-14 13:33przez:
Opublikowano:2019-05-14 00:00przez:
Podmiot udostępniający: Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie
Odwiedziny:2972

Rejestr zmian

 • Brak wpisów.