Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Wojskowe koszary

Wojskowe koszary

Na takiej wycieczce nasi uczniowie jeszcze nie byli.

W miniony piątek 22 marca br. nasi najmłodsi uczniowie - klasa 1 i najstarsi – klasa  8 wraz z wychowawcami i doradcą zawodowym uczestniczyli w dniu otwartym koszar z okazji Święta 16 Batalionu Powietrznodesantowego im. gen. bryg. Mariana Zdrzałki w Krakowie. Po uroczystym apelu i defiladzie odbył się pokaz wyszkolenia i sprzętu wojskowego. Były również zajęcia walki wręcz, trening strzelecki, wykrywacz min,  nauka musztry wojskowej, przejażdżki pojazdami wojskowymi, bieg spadochroniarza, a dla najmłodszych - taktyczne malowanie twarzy. Wszyscy wrócili z wycieczki  bardzo zadowoleni i jak się okazało, różnica wieku naszym uczniom wcale nie przeszkadzała.

Dziękujemy Pani Magdzie, mamie Kacperka z klasy 1 za pomoc w zorganizowaniu tego wyjazdu.

Wytworzono:2019-03-23 20:46przez:
Opublikowano:2019-03-23 00:00przez: