Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - W odwiedzinach u Danonka

W odwiedzinach u Danonka

W czwartek 04.04.19 uczniowie klasy II wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do fabryki Danone w Bieruniu. Produkty Danone, które dzieci znały wyłącznie ze sklepowych półek, poznały  na każdym etapie powstawania od produkcji opakowania aż, do momentu pakowania gotowego wyrobu.

Z tarasu widokowego fabryki, dzieci z zainteresowaniem zobaczyły linię produkcyjną serków i jogurtów, dowiedziały się wiele ciekawostek dotyczących produkcji, pakowania, przechowywania oraz poznały regulamin BHP. Ponad to, uczniowie poznali historię założenia firmy Danone i ich właścicieli , wzięli udział w quizie z nagrodami, a chętne osoby, których nie brakowało projektowało nowe danonkowe postacie na opakowania serków, które są przygotowywane w nowej danonkowej edycji . Oczywiście bezkonkurencyjny był projekt żony „Pana Głoda”.

Wycieczka wywarła na uczniach i opiekunach ogromne wrażenia pod każdym względem, a prezenty od bardzo sympatycznej Pani przewodniczki wywołały wiele uśmiechów.  Dodatkowo wycieczka świetnie wpisała się w orientację zawodową i działania szkoły w zakresie „Programu dla szkół” – owoce i mleko.

Wytworzono:2019-04-05 19:35przez:
Opublikowano:2019-04-05 00:00przez: