Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie

Rok szkolny 2022/2023

Artykuły

 •  „Śniadanie na trawie” Dzień Pustej Klasy

  W piątkowy dzień 9 czerwca br. w naszej szkole odbyło się  „Śniadanie na trawie” Dzień Pustej Klasy.

  W ramach tego dnia promowaliśmy zdrowy styl życia i aktywne metody spędzania czasu wolnego w ramach programu „Trzymaj Formę” i „Bieg po zdrowie”.  Uczniowie przynieśli zdrowe śniadania i przyrządzali owocowe szaszłyki. Na kocach odbywały się rozgrywki w planszówki. Na boisku szkolnym odbyły się tańce oraz gry zespołowe. Uczniowie spędzali czas na rozmowach i wspólnej zabawie.

  Nauczyciele bibliotekarze przygotowali dla nas niespodziankę w postaci akcji  "Czytanie na trawie", podczas której na świeżym powietrzu zostały odczytane fragmenty książek. Młodzież wyposażyła się w swoje ulubione książki, które w przyjemnej atmosferze pod chmurką także czytała. Podczas zajęć lekcyjnych nauczyciele wykorzystywali scenariusze, które były przygotowane w ramach Dnia Pustej klasy przez organizatora akcji.

  To był wesoły i aktywny dzień.

  Tekst: A. Gierek

   

  Czytaj Więcej o:  „Śniadanie na trawie” Dzień Pustej Klasy
 • Trzymaj Formę

  Realizując zadania programu wychowawczo – profilaktycznego w dniu 15. 05. 2023 r. odbyły się warsztaty profilaktyczne w ramach programu Trzymaj Formę oraz „Smak życia czyli debata o dopalaczach”, które przeprowadziła pani Justyna z PSSE Jaworzno. Uczniowie klas IV-VII mieli okazję zapoznać się ze szkodliwością palenia papierosów, e-papierosów oraz innych substancji psychoaktywnych. Poprzez przeprowadzone doświadczenie zobaczyli ile substancji szkodliwych znajduje się w płucach palacza. Uczniowie mieli także okazję doświadczyć w jaki sposób upośledzają zmysły narkotyki oraz alkohol zakładając alko i narkogoogle.

  Tekst: A. Gierek A. Zwolińska

  Czytaj Więcej o: Trzymaj Formę
 • „Odpowiedzialność prawna nieletnich”

  Na zaproszenie pedagoga szkolnego dzisiaj w szkole odbyły się zajęcia profilaktyczne dla uczniów kl. VIII z funkcjonariuszem KMP nt. „Odpowiedzialności prawnej nieletnich”. Uczniowie poznali swoje prawa i obowiązki, kim jest nieletni- progi wiekowe, co to jest odpowiedzialność cywilna osoby nieletniej, jak również jakie są działania interwencyjne wobec młodzieży zdemoralizowanej. Zostało również przypomniane jak należy zachowywać się w przestrzeni Internetowej, jakie wynikają konsekwencje z niewłaściwych zachowań. Mamy nadzieję, że te zajęcia pozostaną w pamięci naszej młodzieży.

  Tekst: A. Gierek

  Czytaj Więcej o: „Odpowiedzialność prawna nieletnich”
 • Różowa skrzyneczka

  Podczas zajęć wychowania do życia w rodzinie uczennice i uczniowie zdobywają wiedzę w zakresie zdrowia menstruacyjnego, higieny oraz poszerzają wiedzę w zakresie dojrzewania.

  Z inicjatywy pedagoga szkolnego w naszej szkole  pojawiła się Różowa skrzyneczka, w której znajdują się środki higieniczne dla dziewcząt. Zasada różowej skrzyneczki jest prosta - WEŹ, JEŚLI POTRZEBUJESZ zostaw, jeśli masz nadmiar.

  Tekst: A. Gierek

  Czytaj Więcej o: Różowa skrzyneczka
 • Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

  21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Oryginalna nazwa święta brzmi „Hallo World Day” i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie hallo (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. Przesłanie akcji jest proste bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką.

   

  Czytaj Więcej o: Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2022-11-23 09:25przez:
Opublikowano:2022-11-23 09:25przez: Redaktor SP21
Podmiot udostępniający: Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie
Odwiedziny:761

Rejestr zmian

 • Brak wpisów.