Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Oryginalna nazwa święta brzmi „Hallo World Day” i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie hallo (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. Przesłanie akcji jest proste bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką.

W naszej szkole świętowaliśmy ten dzień na wesoło. Pedagog szkolny przy współpracy z SU zorganizowali „Koncert życzeń i pozdrowień” oraz rozdawali słodkie upominki wszystkim uczniom.  W każdej klasie zostali wybrani życzliwi uczniowie, którzy zostali uhonorowani „Orderami życzliwości”. Nauczyciele także mogli zdobyć order życzliwości i uśmiechu – jednym z warunków było: zjeść cytrynę i uśmiechnąć się. Świetliczaki tworzyły piękne prace – drzewka i łańcuch przyjaźni, pisali listy życzliwości, śpiewali  piosenki o przyjaźni i pomaganiu, odgadywali zgadywanki tematyczne.

Na zajęciach z wychowawcą uczniowie poznawali definicję „Życzliwości” – tworzyli emotki, dłonie życzliwości oraz kartki z życzeniami. Przedstawiciele SU przygotowali ramkę życzliwości, w której można było sobie zrobić zdjęcia.

Na korytarzu pojawiły się miłe przekazy oraz gazetka tematyczna.

Nasza szkoła przystąpiła także do akcji #pozytywnauwaga, gdzie zarówno nauczyciele jak i uczniowie obdarowują się pozytywnymi uwagami.

Wytworzono:2022-11-23 09:27przez:
Opublikowano:2022-11-23 09:33przez: Redaktor SP21