Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - „Odpowiedzialność prawna nieletnich”

„Odpowiedzialność prawna nieletnich”

Na zaproszenie pedagoga szkolnego dzisiaj w szkole odbyły się zajęcia profilaktyczne dla uczniów kl. VIII z funkcjonariuszem KMP nt. „Odpowiedzialności prawnej nieletnich”. Uczniowie poznali swoje prawa i obowiązki, kim jest nieletni- progi wiekowe, co to jest odpowiedzialność cywilna osoby nieletniej, jak również jakie są działania interwencyjne wobec młodzieży zdemoralizowanej. Zostało również przypomniane jak należy zachowywać się w przestrzeni Internetowej, jakie wynikają konsekwencje z niewłaściwych zachowań. Mamy nadzieję, że te zajęcia pozostaną w pamięci naszej młodzieży.

Tekst: A. Gierek

Wytworzono:2023-02-16 12:51przez: