Doradca zawodowy

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Co dalej?

Prosimy Uczniów  klasy VIII i klas III gimnazjum i ich Rodziców o zapoznanie się z poniższymi materiałami dotyczącymi kształcenia w szkołach ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych:

Poradnik dla ucznia

Informacja dla rodziców

15 kwietnia 2019


W odwiedzinach u Danonka

Przejdź do - W odwiedzinach u Danonka

W czwartek 04.04.19 uczniowie klasy II wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do fabryki Danone w Bieruniu. Produkty Danone, które dzieci znały wyłącznie ze sklepowych półek, poznały  na każdym etapie powstawania od produkcji opakowania aż, do momentu pakowania gotowego wyrobu.

 

5 kwietnia 2019


Czytaj więcej o: W odwiedzinach u Danonka

"Technika wokół nas"

Przejdź do - "Technika wokół nas"

Dzisiaj reprezentująca naszą szkołę trzyosobowa drużyna w składzie - Marcin, Kacper i Krzysiek zajęła III miejsce w Powiatowym Konkursie Technicznym "Technika wokół nas". Organizatorem konkursu było Centrum Kształcenia Praktycznego w Jaworznie pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna. Zadania, jakie czekały na uczestników konkursu, zawierały się w zakresie podstaw mechaniki, ręcznej obróbki materiałów, mechaniki pojazdów samochodowych, elektroniki, elektryki, metrologii i robót budowlanych.  Oceniając wykonanie zadania, komisja skupiała się na przestrzeganiu przepisów BHP, dokładności wykonywania pomiarów (mechanicznych, elektrycznych), umiejętności i techniki wykorzystania narzędzi, uzyskanego efektu pracy oraz jakości i estetyki wykonania zadania. Cieszymy się z sukcesu naszych uczniów i życzymy kolejnych. Mamy także nadzieję, że udział w dzisiejszym konkursie pozwoli im na łatwiejszy wybór dalszej drogi kształcenia, która już niebawem przed nimi.  

29 marca 2019


Wojskowe koszary

Przejdź do - Wojskowe koszary

Na takiej wycieczce nasi uczniowie jeszcze nie byli.

W miniony piątek 22 marca br. nasi najmłodsi uczniowie - klasa 1 i najstarsi – klasa  8 wraz z wychowawcami i doradcą zawodowym uczestniczyli w dniu otwartym koszar z okazji Święta 16 Batalionu Powietrznodesantowego im. gen. bryg. Mariana Zdrzałki w Krakowie. Po uroczystym apelu i defiladzie odbył się pokaz wyszkolenia i sprzętu wojskowego. Były również zajęcia walki wręcz, trening strzelecki, wykrywacz min,  nauka musztry wojskowej, przejażdżki pojazdami wojskowymi, bieg spadochroniarza, a dla najmłodszych - taktyczne malowanie twarzy. Wszyscy wrócili z wycieczki  bardzo zadowoleni i jak się okazało, różnica wieku naszym uczniom wcale nie przeszkadzała.

Dziękujemy Pani Magdzie, mamie Kacperka z klasy 1 za pomoc w zorganizowaniu tego wyjazdu.

23 marca 2019


ABC do kariery

Przejdź do - ABC do kariery

W dniu dzisiejszym doradca zawodowy wraz z grupą uczniów klasy 8 wziął udział w seminarium "ABC do kariery" organizowanym przez Jaworznickie Forum Doradztwa Zawodowego i Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczna w Jaworznie.  Podczas spotkania omówiono zasady przeprowadzania egzaminów ósmoklasisty z języka polskiego, angielskiego i matematyki począwszy od bieżącego roku szkolnego.

5 marca 2019


Z wizytą na lotnisku Kraków Balice

Przejdź do - Z wizytą na lotnisku Kraków Balice

W dniu dzisiejszym uczniowie kl.VII, VIII oraz klas gimnazjalnych udali się wraz z doradcą zawodowym oraz nauczycielami do Centrum Edukacji Lotniczej w Krakowie. Uczniowie w pierwszej części spotkania uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych, które realizowane były w ogólnodostępnej części terminala pasażerskiego Kraków Airport. Wycieczka po terminalu uwzględniała miejsca odprawy. Podczas zajęć prezentowana była ścieżka pasażera odlatującego z bagażem rejestrowanym, omówiona została specyfika funkcjonowania lotniska oraz przybliżano wybrane zagadnienia o tematyce lotnictwa cywilnego. Dodatkową atrakcję stanowiło wyjście na taras widokowy.

1 lutego 2019


Czytaj więcej o: Z wizytą na lotnisku Kraków Balice

Magiczne wzorki

Przejdź do - Magiczne wzorki

Dzisiaj podczas zajęć z doradcą zawodowym uczniowie klasy V wykorzystywali kody odpowiedzi - aplikacja multimedialna. Odpowiadali na pytania quizowe z zakresu doradztwa zawodowego za pomocą kart. Zajęcia bardzo się podobały. To dopiero początek takiej formy pracy. 

28 stycznia 2019


Dzień Górnika

Przejdź do - Dzień Górnika

Orientacji zawodowej ciąg dalszy. Dzisiaj w dniu św. Barbary patronki górników naszym zwyczajem staje się spotkanie najmłodszych klas: pierwszej i czwartej z emerytowanym górnikiem KWK Jaworzno panem Januszem. Górniczy strój, czako, szpada i kordzik bardzo interesowały naszych uczniów. Krótkie filmiki, które pan Janusz wyświetlił, pokazywały ciężką pracę pod ziemią. W ramach doradztwa zawodowego pan Janusz spotkał się również z klasą ósmą, ale tym razem prelekcja dotyczyła cech osobowych człowieka, który chciałby pracować w przemyśle górniczym lub jako inżynier maszyn i urządzeń górniczych. Młodzież była zainteresowana, na koniec padło kilka pytań, były podziękowania i serdeczne życzenia. Jeszcze raz dziękujemy panu Januszowi - przyjacielowi naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy również Tauron Wydobycie S.A. za pamiątkowe upominki.

4 grudnia 2018


Zajęcia z doradcą zawodowym z PPP

Przejdź do - Zajęcia z doradcą zawodowym z PPP

Dzisiaj uczniowie najstarszych klas uczestniczyli w ankiecie dot. preferencji zawodowych wyboru szkoły ponadgimnazjalnej, ponadpodstawowej przeprowadzonej przez doradcę zawodowego z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej.

3 grudnia 2018


Wycieczka klasy II i V do sztolni ZG Janina w Libiążu

Przejdź do - Wycieczka klasy II i V do sztolni ZG Janina w Libiążu

W przeddzień Dnia Górnika klasa II i V z wychowawcami i doradcą zawodowym zwiedziły sztolnię ZG Janina w Libiążu. Było to wspaniałe przeżycie, doświadczyliśmy w warunkach warsztatowych jak pracuje się na dole w kopalni. Uczniowie poznali zawód górnika, wyposażenie kopalni oraz odkrywali jakie predyspozycje zawodowe musi posiadać kandydat. Na koniec zobaczyli salę tradycji, gdzie historia łączy się z teraźniejszością.

Dziękujemy Górnikom ZG Janina za wspaniałą lekcję.

30 listopada 2018