Zajęcia i akcje

Spotkanie z dietetykiem

Dziś odbyło się zaległe spotkanie z dietetykiem w klasie III w ramach OTK – „Spotkanie z człowiekiem pasji”. Pani dietetyk Magdalena Wartała  prosto i zrozumiale opisała uczniom piramidę zdrowego żywienia. Następnie obył się quiz, podczas którego uczniowie musieli odpowiedzieć na pytania, m.in. ile posiłków dziennie zjadamy i co powinny one zawierać, aby organizmowi dostarczyć pozytywnych wartości? W części warsztatowej, uczniowie samodzielnie robili kulki z mleka kokosowego i kaszy jaglanej – przygotowanej przez Panią  dietetyk, a następnie obtaczali je w kokosie lub gorzkim kakao. Zabawa świetna, smaczna i przede wszystkim bardzo zdrowa. Każdy uczeń otrzymał wizytówkę z linkiem do strony internetowej, na której Pani dietetyk umieściła przepisy na zdrowe jedzenie. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie skorzystają z rad, które otrzymali podczas spotkania. Dziękujemy Pani Magdzie za miłą wizytę i przekazaną wiedzę.

12 listopada 2019

Zajęcia w klasie II

Uczniowie kl. II – uczestniczyli w zajęciach z doradcą zawodowym. Poznali sylwetkę doradcy zawodowego oraz poznawali zawody poprzez aplikację plikers. Zajęcia odbywały się w radosnej i przyjaznej atmosferze. To dopiero początek naszej wspólnej pracy…..

19 września 2019

ABC do kariery

W dniu dzisiejszym doradca zawodowy wraz z grupą uczniów klasy 8 wziął udział w seminarium "ABC do kariery" organizowanym przez Jaworznickie Forum Doradztwa Zawodowego i Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczna w Jaworznie.  Podczas spotkania omówiono zasady przeprowadzania egzaminów ósmoklasisty z języka polskiego, angielskiego i matematyki począwszy od bieżącego roku szkolnego.

5 marca 2019

Zajęcia z doradcą zawodowym z PPP

Przejdź do - Zajęcia z doradcą zawodowym z PPP

Dzisiaj uczniowie najstarszych klas uczestniczyli w ankiecie dot. preferencji zawodowych wyboru szkoły ponadgimnazjalnej, ponadpodstawowej przeprowadzonej przez doradcę zawodowego z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej.

3 grudnia 2018

Dzień Górnika

Orientacji zawodowej ciąg dalszy. Dzisiaj w dniu św. Barbary patronki górników naszym zwyczajem staje się spotkanie najmłodszych klas: pierwszej i czwartej z emerytowanym górnikiem KWK Jaworzno panem Januszem. Górniczy strój, czako, szpada i kordzik bardzo interesowały naszych uczniów. Krótkie filmiki, które pan Janusz wyświetlił, pokazywały ciężką pracę pod ziemią. W ramach doradztwa zawodowego pan Janusz spotkał się również z klasą ósmą, ale tym razem prelekcja dotyczyła cech osobowych człowieka, który chciałby pracować w przemyśle górniczym lub jako inżynier maszyn i urządzeń górniczych. Młodzież była zainteresowana, na koniec padło kilka pytań, były podziękowania i serdeczne życzenia. Jeszcze raz dziękujemy panu Januszowi - przyjacielowi naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy również Tauron Wydobycie S.A. za pamiątkowe upominki.

4 grudnia 2018

Magiczne wzorki

Dzisiaj podczas zajęć z doradcą zawodowym uczniowie klasy V wykorzystywali kody odpowiedzi - aplikacja multimedialna. Odpowiadali na pytania quizowe z zakresu doradztwa zawodowego za pomocą kart. Zajęcia bardzo się podobały. To dopiero początek takiej formy pracy.

28 stycznia 2019