Rok szkolny 2019/2020

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Spotkanie z podopiecznymi Ośrodka Terapii Zajęciowej w Jaworznie

Przejdź do - Spotkanie z podopiecznymi Ośrodka Terapii Zajęciowej w Jaworznie

Już po raz kolejny uczennice naszej szkoły udały się do filii MBP w Jeleniu, aby czytać podopiecznym z OTZ w Jaworznie. Tym razem zaprezentowały przygody wesołych Słodziaków. Należy podkreślić, że to był debiut uczennic z klasy V - dziewczynki spisały się na medal!

28 lutego 2020


Świąteczne czytanie podopiecznym OTZ w Jaworznie

Przejdź do - Świąteczne czytanie podopiecznym OTZ w Jaworznie

Już po raz kolejny spotkaliśmy się w filii MBP w Jeleniu z podopiecznymi OTZ w Jaworznie – tym razem w bardzo świątecznym nastroju. Było czytanie wierszy o tematyce bożonarodzeniowej, pytania związane ze zbliżającymi się świętami i obyczajami oraz historią św. Mikołaja, a także zimowa opowieść o Muminkach przedstawiona w formie teatrzyku kamishibai. Na koniec Mikołajki ze Szkolnego Koła Wolontariatu "Pomocne Serca z SP21" działającego przy naszej szkole wręczyły na ręce pani Anety z OTZ domowe pierniczki z prośbą o przekazanie wszystkim podopiecznym świątecznych życzeń. Dziękujemy pani Jadwidze z MBP za organizację miłego spotkania.

17 grudnia 2019


W MBP w Jeleniu

Przejdź do - W MBP w Jeleniu

Uczniowie kl. I i II odwiedzili filię MBP w Jeleniu, aby uczestniczyć w spotkaniu z p. Gabrielą Kotas – pisarką, która tworzy dla dzieci, ale także dla dorosłych. Niezwykle sympatyczna i uśmiechnięta p. Gabrysia opowiedziała dzieciom o tym, jak zaczęła pisać, a także przeczytała kilka swoich utworów. Był czas na pytania oraz na chwilę rozmowy. Bardzo dziękujemy pani Jadwidze – bibliotekarzowi MBP w Jaworznie – za zaproszenie, natomiast p. Gabrieli za niezwykłe spotkanie z literaturą.

3 grudnia 2019


Dzień Pluszowego Misia

Przejdź do - Dzień Pluszowego Misia

Wczoraj miś obchodził swoje święto i z tej okazji biblioteka szkolna przygotowała dla klasy I i II teatrzyk kamischibai, którego głównym bohaterem był Kubuś Puchatek. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą historii pluszowego misia, opowiadali o swoich misiach oraz odpowiadali na pytania dotyczące słynnych misiów. Następnie kolorowali i układali puzzle oraz rozszyfrowali zakodowane obrazki. Na koniec zajęć zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie z Kubusiem Puchatkiem.

26 listopada 2019


Spotkanie autorskie z pisarką bajek dla dzieci.

Przejdź do - Spotkanie autorskie z pisarką bajek dla dzieci.

Dziś w murach naszej szkoły gościliśmy lokalną pisarkę bajek dla dzieci Panią Irenę Skulich - Filipek. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej oraz klasa 5. Wysłuchaliśmy pięknych bajek o różnej tematyce, a z każdej płynęła ważna dla nas nauka. Dowiedzieliśmy się skąd Pani Irena czerpie inspiracje do swoich utworów oraz jak została pisarką.  Dzisiejsze spotkanie to realizacja jednego z celów jaki sobie wyznaczyliśmy przystępując do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Bardzo dziękujemy pani Irenie za przybycie i poświęcony nam czas.

20 listopada 2019


Październik w naszej bibliotece

Przejdź do - Październik w naszej bibliotece

W tym roku obchody Miesiąca Bibliotek Szkolnych rozpoczęliśmy od Dnia Głośnego Czytania, który połączyliśmy z konkursem „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Natomiast uczniowie klasy 8 wzięli udział w konkursie „1000 powodów by czytać” – pod opieką bibliotekarzy stworzyli przestrzenną pracę plastyczną przedstawiającą scenę z książki pt. „Mały Książę”. Natomiast w czasie zajęć bibliotecznych realizowałyśmy program przysposobienia czytelniczego dla naszych najmłodszych uczniów. Staramy się, ......

8 listopada 2019


Czytaj więcej o: Październik w naszej bibliotece

Konkursy bilioteczne

Przejdź do - Konkursy bilioteczne

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów do udziału w konkursach. 

Prosimy o zapoznanie się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi konkursów.

15 października 2019


Dzień Głośnego Czytania

Przejdź do - Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to już w naszej szkole tradycja. O tym, że czytanie pozytywnie wpływa na rozwój dzieci, nie trzeba nikogo przekonywać, dlatego wszyscy chętnie włączyli się w akcję – czytaliśmy w każdej klasie. Dodatkowo uczniowie klas I-III wzięli udział w II edycji konkursu „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Przygotowali piękne dekoracje, brali udział w zajęciach ze Słodziakami oraz wysłuchali głośnego czytania w wykonaniu uczennic klasy 8. Od dzisiaj również przez 21 dni czytają ze słodziakami w domu i w szkole.

30 września 2019


Narodowe Czytanie

Przejdź do - Narodowe Czytanie

W piątek 20 września nieco spóźnieni, ale już po raz kolejny włączyliśmy się w akcję Narodowego Czytania, pod patronatem Prezydenta RP. Tym razem głośne czytanie obejmowało nowele polskie, spośród których wybraliśmy utwór Bolesława Prusa pt. „Katarynka”. Uczniowie klasy VIII przedstawili „Katarynkę” w niecodzienny sposób – zaprezentowali treść noweli w formie „żywego czytania”. Scenografia, kostiumy, dialogi oraz komentarze narratora przeniosły nas w świat noweli. Gratulujemy młodym aktorom 

20 września 2019


„Jesienna biesiada z książką”

Przejdź do - „Jesienna biesiada z książką”

W przyjemnym cieniu wierzby w piątkowe popołudnie odbywała się „Jesienna biesiada z książką”, czyli akcja promująca czytanie. Licznie zgromadzeni mali słuchacze z zaciekawieniem śledzili losy bohaterów opowiadań wybranych specjalnie na tę okazję. Nagrodą dla pilnych słuchaczy były m.in. zakładki do książek. W akcję głośnego czytania chętnie włączyli się rodzice naszych uczniów, czytając dzieciom, za co serdecznie im dziękujemy.

21 września 2019