Konkursy bilioteczne

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów do udziału w konkursach.

Prosimy o zapoznanie się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi konkursów.

15 października 2019

Konkursy bilioteczne

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów do udziału w konkursach.

Prosimy o zapoznanie się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi konkursów.

15 października 2019

Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to już w naszej szkole tradycja. O tym, że czytanie pozytywnie wpływa na rozwój dzieci, nie trzeba nikogo przekonywać, dlatego wszyscy chętnie włączyli się w akcję – czytaliśmy w każdej klasie. Dodatkowo uczniowie klas I-III wzięli udział w II edycji konkursu „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Przygotowali piękne dekoracje, brali udział w zajęciach ze Słodziakami oraz wysłuchali głośnego czytania w wykonaniu uczennic klasy 8. Od dzisiaj również przez 21 dni czytają ze słodziakami w domu i w szkole.

30 września 2019

Narodowe Czytanie

W piątek 20 września nieco spóźnieni, ale już po raz kolejny włączyliśmy się w akcję Narodowego Czytania, pod patronatem Prezydenta RP. Tym razem głośne czytanie obejmowało nowele polskie, spośród których wybraliśmy utwór Bolesława Prusa pt. „Katarynka”. Uczniowie klasy VIII przedstawili „Katarynkę” w niecodzienny sposób – zaprezentowali treść noweli w formie „żywego czytania”. Scenografia, kostiumy, dialogi oraz komentarze narratora przeniosły nas w świat noweli. Gratulujemy młodym aktorom

20 września 2019

„Jesienna biesiada z książką”

Przejdź do - „Jesienna biesiada z książką”

W przyjemnym cieniu wierzby w piątkowe popołudnie odbywała się „Jesienna biesiada z książką”, czyli akcja promująca czytanie. Licznie zgromadzeni mali słuchacze z zaciekawieniem śledzili losy bohaterów opowiadań wybranych specjalnie na tę okazję. Nagrodą dla pilnych słuchaczy były m.in. zakładki do książek. W akcję głośnego czytania chętnie włączyli się rodzice naszych uczniów, czytając dzieciom, za co serdecznie im dziękujemy.

21 września 2019