Zajęcia świetlicowe 2019/2020

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Przejdź do - Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

W dniu 20.11.2019 r. wychowankowie świetlicy włączyli się w szkolne obchody 30–lecia uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Analizując treść wierszy: J. Korczaka pt. ”Prawa dziecka” oraz M. Brykczyńskiego pt. „O prawach dziecka” wskazano prawa dzieci. Wnioski umieszczono na tablo. Przygotowano również okazjonalną dekorację świetlicy: niebieski „firanki”, niebieskie balony z wypisanymi prawami dziecka oraz wystawkę malowanek.

21 listopada 2019

Owocowo-warzywne zwierzaki - wyniki konkursu

Przejdź do - Owocowo-warzywne zwierzaki - wyniki konkursu

Owocowo-warzywne zwierzaki - konkurs świetlicowy rozstrzygnięty. Do konkursu zgłoszono 13 przepięknych, pomysłowych prac. Jury nie mogło zdecydować, która praca jest najlepsza. Zwycięzców wyłoniono 18 listopada w wyniku głosowania świetliczaków.

I miejsce zajęła Alicja z klasy drugiej, II miejsce - Matylda z klasy pierwszej, III miejsce Amelia z klasy drugiej.

Przyznano trzy wyróżnienia dla Szymona z klasy III, Alicji z II i Bereniki z klasy I.

Nagrody, słodycze i dyplomy wręczyły w Dniu Życzliwości pani Dyrektor i pani Urszula Cięciel.

Wszystkim gratulujemy i zapraszamy do udziału w następnych konkursach.

21 listopada 2019

Czytamy, opowiadamy i tworzymy

Przejdź do - Czytamy, opowiadamy i tworzymy

Na zajęciach świetlicowych wychowankowie grupy II włączyli się w realizację zadań Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Wspólnie z wychowawcą przeczytano lekturę pt. „O psie, który jeździł koleją” Romana Pisarskiego. Po przeanalizowano treści, przydzielono grupom zadania projektowe. Wykonano poster o losach bohatera, psa Lampo. Projekt zaprezentowano świetliczakom grupy I.

15 listopada 2019

Makaronowy zawrót głowy

Brawa dla Natalii z klasy II, która w II Międzyświetlicowym Konkursie Plastycznym pt. "Makaronowy zawrót głowy" organizowanym przez SP18 w Jaworznie otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy.

7 listopada 2019

Światowy Dzień Orgiami

24 października obchodzimy Światowy Dzień Orgiami, więc i w naszej szkole, nie zabrakło sztuki składania z papieru. Uczniowie klas pierwszych i drugich wraz z nauczycielem, na zajęciach świetlicowych wykonali orgiami, zadania nie były proste, ale wszyscy uczniowie im sprostali i wykonali piękne zwierzątka z papieru. Powstała też wystawa z prac Świetliczaków i innych osób - w tym nauczycieli, którzy lubią spędzać wolny czas, "wyczarując" przepiękne dzieła.

24 października 2019

Jesienne inspiracje

Wychowankowie świetlicy, wykorzystując różnorodne materiały, wykonali prace plastyczne o tematyce jesiennej. Wykazali się dużą pomysłowością i zaangażowaniem.

23 października 2019

Goście na świetlicy

W dniu 22.10.2019 r. na zajęcia świetlicowe zaproszono absolwentkę naszej szkoły p. D. Jasińską, która obecnie pracuje jako reżyser i scenograf widowisk teatralnych w Centrum Kultury  Archetti. Uczniowie poznali arkana powstawania spektakli teatralnych. Na zajęciach popołudniowych gościła  pielęgniarka – p. M. Chwirut. Świetliczaki zadawały wiele pytań związanych z obowiązkami i wykonywaną pracą w szpitalu i przychodni. Spotkania zorganizowano, włączając się w działania szkoły w ramach  Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.

22 października 2019

10 października – Światowy Dzień Drzewa

Przejdź do - 10 października – Światowy Dzień Drzewa

Dnia 10.10.2019 r. nasze świetliczaki od rana prowadziły różnorodne działania mające na celu pogłębienie wiedzy o znaczeniu drzew w przyrodzie i gospodarce człowieka.

Najmłodsi wychowankowie z I grupy już  wczesnym rankiem czytali wiersz „Jesienne drzewo marzeń” i wykonywali pracę plastyczną – kolorowankę wyklejaną bibułkowymi kulkami listków. Rozwijając wyobraźnię, doskonalili sprawność paluszków dłoni.

Wychowankowie grupy II poznali różne ciekawostki o drzewach podczas zajęć terenowych. Po obejrzeniu filmu pt. „Był las, nie było nas …” rozpoczęliśmy dyskusję na temat znaczenia drzew w przyrodzie i życiu człowieka. Wnioski zapisano na fiszkach, które naklejono na wykonaną makietę jawora. Zajęcia wzbudziły duże zainteresowanie uczniów.

10 października 2019