Zbiórka karmy dla kotów z Jaworznickiego Domu Tymczasowego

Przejdź do - Zbiórka karmy dla kotów z Jaworznickiego Domu Tymczasowego

W dniach od 11 do 18 września 2017r. w naszej szkole w ramach działalności Szkolnego Koła Wolontariatu zorganizowana została zbiórka karmy dla kotów z Jaworznickiego Domu Tymczasowego.

Jak zawsze można było liczyć na hojność naszych uczniów.

W sumie w zbiórce zebrano:

27 puszek, 47 saszetek, 20,3kg suchej karmy i 2 opakowania smaczków.

Bardzo dziękujemy wszystkim tym, którzy zaangażowali si w akcję i liczymy na pomoc w kolejnych zbiórkach.

26 września 2017

„Świąteczna paczka” dla wspólnoty Betlejem

Przejdź do - „Świąteczna paczka” dla wspólnoty Betlejem

15 grudnia przedstawiciele naszej szkoły udali się do Wspólnoty Betlejem, aby przekazać„świąteczną paczkę”, zebraną przez rodziców i uczniów naszej szkoły. Na na początku zostali ciepło przywitani przez księdza Mirosława Toszę, a następnie zostali oprowadzeni po domu, w którym nie tylko mieszkają, ale również pracują podopieczni księdza Mirka. Wszyscy byli bardzo wzruszeni i wdzięczni za okazane wsparcie, dlatego z tego miejsca dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom oraz nauczycielom i pracownikom Szkoły Podstawowej nr 21 za okazane serce i udział w zbiórce. DZIĘKUJEMY.

18 grudnia 2017

WOŚP

14 stycznia uczniowie Szkoły Podstawowej nr 21 wraz z opiekunem za zgodą rodziców i z własnej inicjatywy po raz pierwszy wzięli udział w akcji WOŚP. Po odebraniu puszek, identyfikatorów i serduszek, od wczesnych godzin porannych kwestowali w wyznaczonych miejscach w Jeleniu: przy kościele, w rynku oraz obok sklepu Biedronka. Pomimo mroźnej aury, mieszkańcy licznie podchodzili do wolontariuszy, aby wrzucić pieniądze do puszek. Po południu uczniowie udali się do centrum handlowego Galena gdzie odbywał się finał WOŚP i udzielili wywiadu dla jaworznickiej telewizji, a następnie oddali puszki z pieniędzmi. Uczniowie bardzo się cieszyli, że mogli wziąć udział w tak wielkim wydarzeniu, które był o dla nich zupełną nowością.

15 stycznia 2018

Wspieramy hospicjum

W kwietniu nasze Szkolne Koło Wolontariatu wspiera hospicjum.

19 kwietnia 2018

Zbiórka zakrętek

UWAGA, UWAGA !!!
W SP21 w dalszym ciągu zbieramy zakrętki tym razem dla Bartusia Sarana.
Szkolne Koło Wolontariatu zachęca wszystkich uczniów, ale i okolicznych mieszkańców, którzy nie wyrzucają nakrętek o przekazanie ich na ten szczytny cel.
Dziękujemy!

19 kwietnia 2018

Wielka Zbiórka Książek 2018

UWAGA, UWAGA, UWAGA !!!
Nasza szkoła przystępuje do ogólnopolskiej akcji "Wielka Zbiórka Książek 2018" organizowanej przez zaczytani.org.

Zachęcamy wszystkich uczniów i rodziców naszych obecnych uczniów, ale również i przyszłych do podzielenia się z dziećmi i młodzieżą przebywającą w szpitalach książkami ze swoich domowych biblioteczek.
Książki można przynosić do naszej biblioteki.
Poniżej plakat informacyjny dotyczący akcji.
ZAPRASZAMY!

17 maja 2018

"Klapki dla Gambii"

UWAGA!
Nasza szkoła przystępuje do akcji "Klapki dla Gambii".
Poniżej plakat informacyjny.
Klapki w naszej szkole zbieramy od teraz do 15 czerwca 2018r.
Można przynieść na piknik 25 maja :)
Zachęcamy, aby przekazywane klapki podpisywać swoim imieniem.
Więcej informacji na stronie akcji lub u opiekuna "Szkolnego Koła Wolontariatu".

Pokażmy, że SP21 ma moc !!!

1 czerwca 2018

Dary dla hospicjum

W miniony czwartek, 24 maja 2018r. po spakowaniu wszystkich zebranych środków higienicznych i środków czystości uczniowie ze Szkolnego Koła Woluntariatu pojechali do Hospicjum Homo Homini św. Brata Alberta w Jaworznie.

Pani Iwona, która pracuje także jako wolontariuszka przywitała wszystkich bardzo serdecznie. Po krótkiej rozmowie oprowadziła swoich gości po budynku  oraz ogrodzie. Na zakończenie pani Iwona zachęciła uczniów do współpracy oraz wszelkich działań na rzecz hospicjum,

Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom, którzy zechcieli wesprzeć ten szczytny cel.

26 maja 2018