Lapbook, czyli "książka na kolanach"

Przejdź do - Lapbook, czyli "książka na kolanach"

W naszej szkole stawiamy na kreatywność oraz innowacyjność. Rozwijanie właśnie tych kompetencji stało się impulsem do zainicjowania zajęć bibliotecznych, na których uczennice kl. IV odkrywały na nowo lekturę pt. „Akademia pana Kleksa”. Dziewczynki czytały, wycinały, rysowały, dyskutowały , a także zacieśniały więzi, tworząc lapbooki. Zajęcia zaowocowały niezwykle fantazyjnymi pracami. Można je podziwiać na wystawce w naszej bibliotece.

4 stycznia 2019

Poniżej kilka zdjęć z naszej nowej biblioteki.

6 października 2017

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w MBP w Katowicach

Przejdź do - Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w MBP w Katowicach

Wyjazd do MBP w Katowicach klasy IV i VII w ramach Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich 23 kwietnia 2018 roku. Uczniowie uczestniczyli w happening'u czytelniczym "W ogrodzie słów". W pięknym ogrodzie biblioteki można było przeczytać do mikrofonu fragment wybranej książki i otrzymać ją na własność. Inną atrakcją były warsztaty plastyczne, na których nasi uczniowie wykonali ciekawie ilustrowane strony książki będącej słownikiem języka młodzieży. Na koniec mieliśmy wszyscy okazję pobawić się na świeżym powietrzu, zagrać w gry planszowe lub poskakać na wielkiej skakance. Wróciliśmy do szkoły we wspaniałych nastrojach, przywożąc książki do domowych biblioteczek.

23 kwietnia 2018

"Okładka mojej ulubionej książki"

Przejdź do - "Okładka mojej ulubionej książki"

Podczas dzisiejszej uroczystości z okazji Rocznicy Konstytucji 3 Maja wręczono nagrody uczennicom, które zajęły I, II i III miejsce w szkolnym konkursie "Okładka mojej ulubionej książki". Gratulujemy

2 maja 2018

Taka miła niespodzianka.

9 czerwca 2018

Wielkiej Zbiórce Książek - podsumowanie akcji

Przejdź do - Wielkiej Zbiórce Książek - podsumowanie akcji

Biblioteka naszej szkoły brała udział w Wielkiej Zbiórce Książek dla małych i dużych pacjentów. Akcja trwała od 23 kwietnia do 20 maja br. Uczniowie naszej szkoły przekazali na tę akcje 53 woluminy. Dziękujemy darczyńcom za zaangażowanie :)
Tworzę biblioteki razem z zaczytanymi.

12 czerwca 2018

Stan wypożyczeń klas 2017/2018

miesiąc IV VII IIA IIB IIIA IIIB
wrzesień 14 13 31 4 14 9
październik 10 14 9 1 16 10
listopad 8 10 6 1 10 24
grudzień 9 16 10 3 6 10
styczeń 18 12 7 9 7 5
luty 9 6 9 3 10 19
marzec 8 13 5 4 6 7
kwiecień 7 8 9 10 7 4
maj / czerwiec 11 11 12 9 10 11
RAZEM 94 103 98 44 86 99

4 października 2017

Z wizytą w Radiu Katowice

13 czerwca grupa uczniów z klasy 7 i 3 oddziałów gimnazjalnych wybrała się do rozgłośni Radia Katowice. Uczniowie dowiedzieli się jak wygląda praca reportera radiowego. Zwiedzili rozdzielnię, studio kameralne, studio antenowe, realizatornię oraz News Room. W muzeum zobaczyli stare radioodbiorniki, mikrofony, oraz telefony. Uczniowie mieli również możliwość spróbowania swoich sił na antenie na żywo. Wyjazd wszystkim bardzo się podobał.

14 czerwca 2018

Lekcja biblioteczna kl. 7

Klasa VII odwiedziła dziś filię MBP w Jeleniu. Tematem lekcji bibliotecznej była twórczość Stefana Żeromskiego. W ramach Narodowego Czytania 2018 młodzież odczytała fragmenty „Przedwiośnia”. Uczniowie obejrzeli również wybrane sceny z ekranizacji lektury. Paniom bibliotekarkom dziękujemy za ciekawą lekcję.

18 września 2018

Czytamy przedszkolakom

To właśnie dziś uczennice z naszej szkoły spotkały się z grupą przedszkolaków z PM nr 19 w Jaworznie, aby przeczytać  im baśń „Piękna i Bestia”. Miejscem spotkania była filia MBP w Jeleniu. Utwór został zaprezentowany metodą teatrzyku Kamishibai.  Ilustracje wykonały również uczennice naszej szkoły. Na koniec spotkania przedszkolaki otrzymały zakładki do książek wykonane przez drugoklasistów – była to dla małych widzów forma nagrody za piękne wysłuchanie opowieści i zachęta do codziennego czytania.

27 września 2018