Dzień Postaci z Bajek

Dziś w murach naszej szkoły gościliśmy księżniczki, rycerzy, Czerwonego Kapturka, Diabolinę oraz całe mnóstwo innych znamienitych postaci rodem z bajkowych kart i kadrów filmowych. To wszystko za sprawą obchodów Dnia Postaci z Bajek. Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością w przygotowaniu strojów. Dla dzieci z klas I-III wychowawcy przygotowali bajkowy quiz, muzyczne zgadywanki oraz bajkową rewię mody. W czasie zajęć świetlicowych, bibliotecznych oraz lekcji z pedagogiem uczniowie również przenosili się w bajkowy świat za sprawą kart pracy, głośnego czytania oraz zabawy „Zgadnij, jaką postacią z bajki jestem!”. To był naprawdę udany BAJKOWY dzień.

5 listopada 2019

Światowy Dzień Spódnicy

30 października obchodzony jest Światowy Dzień Spódnicy. W naszej szkole SU zorganizował konkurs na najoryginalniejszą spódniczkę. Ku zaskoczeniu niemal wszystkich, dziewczyny okazały się bardzo kreatywne. Wyniki konkursu poznamy już wkrótce.

30 października 2019

Dzień Kropki

“Międzynarodowy Dzień Kropki” zapoczątkowano w 2008 roku, którego inspiracją była mała Vashti  bohaterka książeczki dla dzieci pt. “The Dot” amerykańskiego pisarza i ilustratora książek Petera H. Reynolds’a. Vashti dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Szybko zyskała popularność wśród najmłodszych czytelników. Opowieść zawarta w “The Dot” stała się inspiracją dla wielu nauczycieli. Święto obecnie jest obchodzone już w 108 krajach. Ta inicjatywa ma na celu pobudzać kreatywność, pomysłowość uczniów, zachęcać ich do tworzenia.

Nie inaczej było też i w naszej szkole, kiedy to po raz kolejny obchodziliśmy Dzień Kropki. Kreatywność uczniów przeszła najśmielsze oczekiwania i kropek było dziś całe mnóstwo. Zarówno najmłodsi jaki  i nieco starsi uczniowie za swoją aktywność na lekcjach otrzymywali od nauczycieli kropki. Osoba, która uzbierała ich największą ilość otrzyma bon na niepytanie. Wyniki poznamy już wkrótce.

Pomysł "Dnia Kropki" w naszej szkole to inicjatywa Samorządu Uczniowskiego.

16 września 2019