Działania profilaktyczne 2019/2020

#UczymyRatować

16 października obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. W tym dniu w  naszej szkole po raz drugi wzięliśmy udział Biciu Rekordu w Pierwszej Pomocy. Poznanie zasad pierwszej pomocy to nie wszystko – na podjęcie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia ogromny wpływ ma również NASZA  postawa, pewność co do swoich umiejętności, a także obawy, które często towarzyszą. Nasi uczniowie uczyli się prowadzenia resuscytacji krążeniowo- oddechowej na trzech fantomach. Podeszli do tego zadania bardzo poważnie, chociaż była to dla nas również świetna okazja do integracji i dobrej zabawy. W promowaniu nauki pierwszej pomocy pomagali mam, jak zawsze, ratownicy z Kopalnianej Stacji Ratownictwa Górniczego Zakład Górniczy Sobieski. Serdecznie im dziękujemy.

Relacja na stronie nettg.pl

Relacja na stronie jaw.pl

16 października 2019

"Dobrze jemy ze szkołą na widelcu"