Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Jesień na świetlicy

Jesień na świetlicy

Jesienna pora roku to doskonały czas do przeprowadzenia różnego rodzaju działań plastycznych na świetlicy. W październiku tworzyliśmy różne prace zarówno edukacyjne, jak i przyjemne dla dzieci. Były to między innymi:

1.  Malowane obrazki wydrukowanych jesiennych drzew.
  2. Obrazki, figurki i kompozycje do dekoracji świetlicy ze zbieranych jesiennych liści , kasztanów, żołędzi.
  3. Kolorowe jesienne liście i żołędzie wycinane z papieru, sklejane i wieszane na gałązkach czy oknach sali świetlicowej.
  4. Prace na temat jesiennej przyrody: rysowane lub malowane obrazki przedstawiające jesienną przyrodę.
  5. Dary jesieni- wycinanki z kolorowego papieru.
  6. ZOO- lepienie z plasteliny ogrodu zoologicznego.
  7. Wiewiórki i sowy- trójwymiarowe prace z rolek, bibuły i papieru kolorowego.

Działania plastyczne na świetlicy podczas jesieni mogą być zarówno zabawą, jak i sposobem na rozwijanie kreatywności dzieci, a także dają większe możliwości na zrozumienie zmieniającej się wokół nich przyrody. Wszystkie prace plastyczne świetliczaków zdobią jesienią naszą szkolną świetlicę.

Tekst: E. Kamińska

Wytworzono:2023-11-07 17:08przez: