Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Zabawa w teatr - październik 2023

Zabawa w teatr - październik 2023

Na zajęciach ZRU klasa V tworzyła teatrzyki z kartonu. W ruch poszły nożyczki, kleje, różne materiały oraz przede wszystkim wyobraźnia. Piątoklasiści samodzielnie stworzyli  scenę, postacie oraz przygotowali inscenizację utworu „Przyjaciele” Adama Mickiewicza. „Zabawa w teatr” pozwoliła uczniom lepiej zrozumieć omawiany na lekcji j. polskiego tekst, a także utrwalali dobre relacje, gdy zgodnie współpracowali w grupie. Zdjęcia wykonane zostały aparatem pozyskanym w ramach programu „Laboratoria przyszłości”.

27 października na zajęciach świetlicowych, w czasie których realizowana jest innowacja pedagogiczna pt. „Pobawmy się w teatr” wykorzystany został Gimbal Selfie do robienia zdjęć ze stabilizatorem - sprzęt zakupiony w projekcie Laboratoria przyszłości. Uczniowie i uczennice podczas wycinania lalek do teatrzyku cieni mieli okazję robić sobie zdjęcia z wykorzystaniem urządzenia, nabywając w ten sposób nowe umiejętności. Zajęcia upłynęły w wesołym nastroju.

Aparat i Gembal zakupiony w programie „Laboratoria przyszłości” uczniowie wykorzystali również podczas szkolnej akcji „Europejski Dzień Sportu” oraz podczas "Dnia Gier Planszowych".

#LaboratoriaPrzyszłości  #MEiN #CentrumGovTech #technologie #edukacja #nauka #EdTech #EduTech #szkoła #naukapoprzezzabawę #integracja

Wytworzono:2023-11-07 17:43przez:
Opublikowano:2023-11-07 13:11przez: Redaktor SP21