Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Marzec 2024 - makiety

Marzec 2024 - makiety

Makiety Placu Broni

W trakcie bieżącego roku szkolnego klasa V na zajęciach rozwijających uzdolnienia wykonuje różne projekty, które mają na celu pobudzenie dziecięcej wyobraźni, naukę planowania pracy, umiejętność współpracy, ale przede wszystkim twórcze utrwalenie treści lektur. W marcu piątoklasiści mieli za zadanie stworzenie makiet Placu Broni zgodnie z opisem zawartym w utworze „Chłopcy z Placu Broni”. W ostatnim etapie tworzenia makiet mali projektanci wykorzystali kleje na gorąco zakupione w ramach programu “Laboratoria Przyszłości”.

Makiety Talerza Zdrowego Żywienia

Klasa 6 na lekcji wf w ramach Edukacji Zdrowotnej i Programu Trzymaj Formę realizowała projekt „Każdy jest kowalem swojego losu”- tworzymy makietę Talerza Zdrowego Żywienia. Na wstępie nauczyciel przypomniał uczniom jakie grupy produktów żywnościowych powinny z naleźć się w prawidłowo zbilansowanej diecie oraz jak kształtować właściwe nawyki żywieniowe. Uczniowie również przygotowywali smaczne i bogate w witaminy sałatki warzywno-owocowe wykorzystując robota kuchennego zakupionego w ramach programu „Laboratoria przyszłości”.

#LaboratoriaPrzyszłości  #MEiN #CentrumGovTech #technologie #edukacja #nauka #EdTech #EduTech #szkoła #naukapoprzezzabawę #integracja

Wytworzono:2024-03-28 21:16przez:
Opublikowano:2024-03-28 21:49przez: Redaktor SP21