Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Apel przedświąteczny

Apel przedświąteczny

27 marca 2024 r. odbył się w naszej szkole apel, w trakcie którego zostały ogłoszone wyniki konkursów organizowanych przez Samorząd Uczniowski.
Z okazji Dnia Patrona Szkoły Samorząd Uczniowski przeprowadził konkurs wiedzy o królu Kazimierzu Wielkim. Wzięli w nim udział uczniowie klas IV - VII. Laureatami tego konkursu zostali: Berenika Kula z klasy V (I miejsce), Maja Szuster z klasy V (II miejsce) oraz Lena Prędka i Lena Partyńska z klasy  VII (III miejsce).
Dla uczniów klas młodszych SU ogłosił konkurs "Portret Kazimierza Wielkiego". Nagrodzono prace Jakuba Nowaka z kl. II oraz Marleny Remin z kl. III.
Z okazji zbliżających się świąt został ogłoszony konkurs na najpiękniejszą kartkę wielkanocną. W kategorii klas I - III nagrodzono: Emmę Dubiel z kl. II (I miejsce), Laurę Wójciak z kl. II (II miejsce) oraz Olgę Najder z kl. III (III miejsce). W kategorii klas IV - VII najpiękniejsze kartki wykonali: Ada Bożek z kl. IV (I miejsce), Franciszek Banasik z kl. VII (II miejsce) i Milena Dziarkowska z kl. IV (III miejsce). Komisja konkursowa przyznała również  pięć wyróżnień, które otrzymali: Jowita Dolinowska, Marlena Remin i Zofia Banasik - uczennice klasy III oraz Alicja Juras z klasy IV i Filip Banasik z klasy VII. Ponadto każdy niewyróżniony uczestnik konkursu otrzymał podziękowanie za udział w konkursie i drobny upominek. Nagrody w konkursach ufundował Samorząd Uczniowski.

Zwycięzcom konkursów gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy zawsze pozytywnie i z entuzjazmem reagują na inicjatywy Samorządu Uczniowskiego i wspierają jego działania. Przygotowane przez uczniów kartki wielkanocne tradycyjnie już powędrowały do emerytowanych nauczycieli i pracowników obsługi naszej szkoły. Mamy nadzieję, że sprawiły im radość.

Podczas apelu Pani Dyrektor zaprezentowała sylwetki uczniów naszej szkoły, którzy osiągają wysokie wyniki w zawodach sportowych zarówno w Polsce jak i poza jej granicami.
Była to też okazja, aby złożyć wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom oraz rodzicom naszych uczniów życzenia świąteczne, zarówno przez Panią Dyrektor jak i przez Samorząd Uczniowski.

Tekst: E. Proksa

Wytworzono:2024-03-28 22:07przez: