Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Marzec w świetlicy

Marzec w świetlicy

Na początku marca przypomnieliśmy sobie o dobrych manierach. Do przygotowanych przez nauczycieli plansz ze zwrotami grzecznościowymi świetliczaki wykonały sznurki metodą makramy czyli wiązania węzłów. Plakaty zostały zawieszone w szatni.

Czekając na pierwsze zwiastuny wiosny, wykonywaliśmy techniką origami żaby, biedronki, motyle i krokusy. Z papierowych talerzyków robiliśmy bociany, a z rolek po papierze toaletowym, zajączki, pszczółki, kurczaki, motyle i biedronki.

Z okazji Dnia Kobiet rozmawialiśmy o roli kobiet we współczesnym świecie, a z bibuły wykonywaliśmy dla pań kolorowe kwiaty.

Z materiałów przeznaczonych do recyklingu chłopcy z klasy siódmej wykonali przy użyciu gorącego kleju, rolek po papierze oraz korków plastikowych kolorową ciuchcię.

W pierwszy dzień kalendarzowej wiosny przy pięknej, słonecznej pogodzie, szukaliśmy oznak wiosny i bawiliśmy się na szkolnym placu zabaw, korzystając z niedawno zamontowanych huśtawek.

Dnia 22 marca obchodziliśmy Dzień Wody. Nasi podopieczni wykonali plakat i kolorowanki przedstawiające obieg wody w przyrodzie.

W drugiej części miesiąca zajęliśmy się również przygotowaniami do Świąt Wielkanocnych. Powstały piękne świąteczne ozdoby do naszej świetlicy, tj. kurczaki z papierowych pudełek po jajkach i gotowych materiałów, pisanki z pasków papieru kolorowego, jajka - witraże, pisanki
z pianki pomalowane farbkami w kolorowe wzory, kolorowanki wielkanocne, koszyczki z papieru, wianki ozdobione bibułą, pokolorowanymi pisankami, piórkami do powieszenia w oknach i pod sufitem świetlicy.

Wytworzono:2024-04-12 14:32przez:
Opublikowano:2024-03-27 14:47przez: Opiekun świetlicy