Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Kwiecień 2024

Kwiecień 2024

Dnia 25 kwietnia odbyła się lekcja techniki z wykorzystaniem pistoletów do klejenia na gorąco z programu “Laboratoria przyszłości”. Uczniowie klasy szóstej mieli za zadanie odnowić stare wazony lub ozdobić szklane butelki lub inne pojemniki, tak by powstały wazony.  Prace wykonane zostały z dużym zaangażowaniem i kreatywnością. Uczniowie wykorzystali kleje na gorąco, klej magik oraz różnego rodzaju ozdoby.  Powstały oryginalne wazony, które mogą stać się ozdobą każdego wnętrza.

#LaboratoriaPrzyszłości  #MEiN #CentrumGovTech #technologie #edukacja #nauka #EdTech #EduTech #szkoła #naukapoprzezzabawę #integracja

Nauka poprzez działanie, zabawę... To stwierdzenie idealnie pasuje do zajęć edukacji matematycznej, które odbyły się w klasie 2. Podczas lekcji wykorzystano "kafelki" zakupione w ramach programu "Laboratorium Przyszłości". Uczniowie pracowali w grupach, samodzielnie układając budowle przestrzenne na podstawie planów. Rysowali również plany ułożonych przez siebie konstrukcji. Wszystkie dzieci z zaangażowaniem pracowały na lekcji, pomagały sobie nawzajem, zadawały pytania, ćwiczyły motorykę małą. Jednak przede wszystkim kształtowały wyobraźnię przestrzenną, co było głównym celem lekcji.

Wytworzono:2024-05-07 11:03przez:
Opublikowano:2024-05-07 11:15przez: Redaktor SP21