Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Kwiecień w świetlicy

Kwiecień w świetlicy

W pierwszej połowie kwietnia korzystaliśmy z pięknej, słonecznej pogody, spędzając popołudnia na podwórku szkolnym.

Mogliśmy cieszyć oko bujnie rozkwitającą przyrodą, korzystać z placu zabaw i boiska szkolnego. Nasze obserwacje przyczyniły się do powstania wiosennych prac: przestrzennych brzóz, drzew w formie płaskiej oraz kolorowych motyli.

Dnia 22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Mówiliśmy o ekologicznym stylu życia, sposobach ochrony naszej planety i malowaliśmy kolorowanki z tym związane.

Pod koniec kwietnia przygotowywaliśmy się do obchodów Narodowego Święta Trzeciego Maja. Wykonywaliśmy flagi Polski oraz kolorowanki nawiązujące do tego święta. Obejrzeliśmy film edukacyjny Kamlotek pt. „Święta majowe”, który przedstawił nam ich znaczenie i historię. Z tej okazji powstała okolicznościowa gazetka, a nasza świetlica przybrała biało-czerwone barwy.

Wytworzono:2024-05-08 09:59przez:
Opublikowano:2024-04-30 10:10przez: Opiekun świetlicy