Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Czytanie dzieciom na głos wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię...
W dniu 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Dzień ten został ustanowiony w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Jego celem jest promocja lektury i głośnego czytania. Najważniejszymi odbiorcami tej akcji są dzieci i młodzież, ponieważ czytanie na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo oraz pobudza wyobraźnię. W naszej szkole także odbyła się taka akcja. Uczniowie klas młodszych wysłuchali opowiadań w postaci teatrzyku kamishibai, natomiast starsi czytali sobie wzajemnie ulubione baśnie.

Tekst: opiekunowie biblioteki

Wytworzono:2021-09-29 20:36przez: