Doradca zawodowy

Magiczne wzorki

Dzisiaj podczas zajęć z doradcą zawodowym uczniowie klasy V wykorzystywali kody odpowiedzi - aplikacja multimedialna. Odpowiadali na pytania quizowe z zakresu doradztwa zawodowego za pomocą kart. Zajęcia bardzo się podobały. To dopiero początek takiej formy pracy.

28 stycznia 2019

Z wizytą na lotnisku Kraków Balice

Przejdź do - Z wizytą na lotnisku Kraków Balice

W dniu dzisiejszym uczniowie kl.VII, VIII oraz klas gimnazjalnych udali się wraz z doradcą zawodowym oraz nauczycielami do Centrum Edukacji Lotniczej w Krakowie. Uczniowie w pierwszej części spotkania uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych, które realizowane były w ogólnodostępnej części terminala pasażerskiego Kraków Airport. Wycieczka po terminalu uwzględniała miejsca odprawy. Podczas zajęć prezentowana była ścieżka pasażera odlatującego z bagażem rejestrowanym, omówiona została specyfika funkcjonowania lotniska oraz przybliżano wybrane zagadnienia o tematyce lotnictwa cywilnego. Dodatkową atrakcję stanowiło wyjście na taras widokowy.

1 lutego 2019

Czytaj więcej o: Z wizytą na lotnisku Kraków Balice

Dzień Górnika

Orientacji zawodowej ciąg dalszy. Dzisiaj w dniu św. Barbary patronki górników naszym zwyczajem staje się spotkanie najmłodszych klas: pierwszej i czwartej z emerytowanym górnikiem KWK Jaworzno panem Januszem. Górniczy strój, czako, szpada i kordzik bardzo interesowały naszych uczniów. Krótkie filmiki, które pan Janusz wyświetlił, pokazywały ciężką pracę pod ziemią. W ramach doradztwa zawodowego pan Janusz spotkał się również z klasą ósmą, ale tym razem prelekcja dotyczyła cech osobowych człowieka, który chciałby pracować w przemyśle górniczym lub jako inżynier maszyn i urządzeń górniczych. Młodzież była zainteresowana, na koniec padło kilka pytań, były podziękowania i serdeczne życzenia. Jeszcze raz dziękujemy panu Januszowi - przyjacielowi naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy również Tauron Wydobycie S.A. za pamiątkowe upominki.

4 grudnia 2018

Zajęcia z doradcą zawodowym z PPP

Przejdź do - Zajęcia z doradcą zawodowym z PPP

Dzisiaj uczniowie najstarszych klas uczestniczyli w ankiecie dot. preferencji zawodowych wyboru szkoły ponadgimnazjalnej, ponadpodstawowej przeprowadzonej przez doradcę zawodowego z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej.

3 grudnia 2018

Wycieczka klasy II i V do sztolni ZG Janina w Libiążu

Przejdź do - Wycieczka klasy II i V do sztolni ZG Janina w Libiążu

W przeddzień Dnia Górnika klasa II i V z wychowawcami i doradcą zawodowym zwiedziły sztolnię ZG Janina w Libiążu. Było to wspaniałe przeżycie, doświadczyliśmy w warunkach warsztatowych jak pracuje się na dole w kopalni. Uczniowie poznali zawód górnika, wyposażenie kopalni oraz odkrywali jakie predyspozycje zawodowe musi posiadać kandydat. Na koniec zobaczyli salę tradycji, gdzie historia łączy się z teraźniejszością.

Dziękujemy Górnikom ZG Janina za wspaniałą lekcję.

30 listopada 2018

Jaworznicki Maraton Przedsiębiorczości 2018

Przejdź do - Jaworznicki Maraton Przedsiębiorczości 2018

W dniu 27.11.18 chętni uczniowie kl. VIII wraz z doradcą zawodowym odbyli wizytę studyjną w Aqua Hotel w ramach Jaworznickiego Maratonu Przedsiębiorczości 2018. Uczniowie poznali zawód hotelarza. Mieli okazję zadawać pytania oraz zobaczyć jak funkcjonuje hotel od innej strony. Wyjazd bardzo ciekawy i pouczający.

27 listopada 2018