Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Projekt „Mistrzyni Szymborska”

Projekt „Mistrzyni Szymborska”

W kwietniu nadal realizowaliśmy z uczniami zadania wynikające z projektu „Mistrzyni Szymborska”. Uczniowie klasy VI na lekcjach j. polskiego wykazali się swoimi aktorskimi zdolnościami, recytując wiersz Wisławy Szymborskiej pt. „Kot w pustym mieszkaniu”. Uczestniczyli także w lekcji bibliotecznej przygotowanej przez panią Anię z Miejskiej Biblioteki Publicznej filia Jeleń. W czasie zajęć zapoznali się z życiorysem poetki. Mieli również okazję wypowiedzieć się na temat muzycznych interpretacji poezji Wisławy Szymborskiej. Natomiast na naszych szkolnym korytarzu zawisły gazetki, dzięki którym każdy z nas może zapoznać się z niezwykłymi cytatami pochodzącymi z twórczości pisarki.

Tekst: K. Bochenek

Wytworzono:2023-04-24 19:11przez: