Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Sukcesów w konkursach ciąg dalszy

Przejdź do - Sukcesów w konkursach ciąg dalszy

W dniu 13.12.2019 r. w siedzibie Oddziału Rejonowego PCK w Jaworznie odbył się etap rejonowy Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Uczennica naszej szkoły Zuzia z klasy VIII zdobyła I miejsce i będzie reprezentować nasze miasto w etapie wojewódzkim, który zaplanowano na kwiecień 2020r.  Gratulujemy Zuzi  kolejnego konkursowego sukcesu.

15 grudnia 2019


Wyróżnienie w "Gangu Słodziaków"

Przejdź do - Wyróżnienie w "Gangu Słodziaków"

Klasa III zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „SZKOLNE PRZYGODY GANGU SŁODZIAKÓW” – organizator sieć sklepów Biedronka. W roku szkolnym 2019/2020 w konkursie wzięło udział 3480 klas z 2239 szkół podstawowych z całej Polski. Zadaniem konkursowym było przeprowadzenie  w szkole obchodów Dnia Głośnego Czytania oraz  wykonanie „Magicznego Drzewa  Słodziaków”, które stanowiło elementem dekoracji podczas czytania. Cel konkursu to zaszczepienie w dzieciach pasji do czytania oraz uwrażliwienie na kwestie ekologiczne. Konkurs skierowany był do uczniów klas I – III.

15 grudnia 2019


"Matematyczna gra"

Przejdź do - "Matematyczna gra"

Dwójka naszych uczniów z klasy II - Natalia i Kuba zajęli odpowiednio I miejsce i wyróżnienie w I Konkursie plastycznym "Matematyczna gra" organizowanym przez SP 17 w Jaworznie. Gratulujemy.

12 grudnia 2019


"Wiara w zwycięstwo"

Przejdź do - "Wiara w zwycięstwo"

„Wiara w zwycięstwo”, pod takim hasłem uczniowie klasy trzeciej uczestniczyli w cyklu zajęć profilaktycznych, których organizatorem był KS Victoria Jaworzno.

Zajęcia podzielone zostały na dwie części, teoretyczną i praktyczną.

Podczas zajęć teoretycznych prowadzonych przez Panią Wiolettę Wójcicką, uczniowie kształtowali umiejętności komunikacji i współpracy w grupie rówieśniczej, uczyli się radzenia sobie ze stresem, niepowodzeniami, rozpoznawali i wyrażali swoje uczucia oraz poznawali swoje mocne i słabe strony.

 

11 grudnia 2019


Czytaj więcej o: "Wiara w zwycięstwo"

Magiczny Dywan

Przejdź do - Magiczny Dywan

Ależ było dziś radośnie.  Świetliczaki zachwycone naszym nowym zakupem, którym jest "magiczny dywan". Dziś było próbne testowanie. Dzieci nie kryły radości, a nowe urządzenie okazało się nie takie straszne.  

Magiczny Dywan to podłoga interaktywna, czyli pomoc dydaktyczna, która  pozwala – poprzez gry i zabawy ruchowe – rozwijać u dzieci motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową, spostrzegawczość i szybkość reakcji, a jednocześnie ćwiczyć pamięć i uczyć się.  Do obsługi Magicznego Dywanu potrzeba niewiele, wystarczą pilot oraz ruchy rąk lub nóg.  Nasze urządzenie ma również pakiet do zajęć rehabilitacyjno-terapeutycznych.

10 grudnia 2019


Rajd Mikołajkowy z PTTK

Przejdź do - Rajd Mikołajkowy z PTTK

Hu hu ha nasza zima zła, a może jednak nie taka zła dla wszystkich, bo nasi piechurzy uczestniczyli dzisiaj w rajdzie pieszym organizowanym przez PTTK o. Jaworzno z okazji Mikołajek. Szli z dzielnicy Długoszyn do Szczakowej pokonując 5 km. Na mecie rajdu przywitał ich sam Święty Mikołaj wręczając słodkie upominki. Po tym jak brzuszki wszyscy  napełnili pizzą i ciepłą herbatą, wzięli udział w zawodach boccia, konkursie plastycznym na portret Mikołaja oraz konkursie  wiedzy turystycznej. Miło nam poinformować, że Adam B. z klasy piątej zajął I miejsce w kat. 7- 12 lat w boccia, natomiast Karolina z klasy ósmej III miejsce w kat. 13-15 lat także w boccia. Daria z klasy piątej zdobyła wyróżnienie w konkursie plastycznym. Jednak to nie koniec dobrych wiadomości. Nasza grupa rajdowa pod przewodnictwem pani Anety zdobyła II miejsce w konkursie na " Najlepszą Szkołę w Turystyce Pieszej " w roku szkolnym 2018/2019.

Gratulujemy i dziękujemy również naszym tegorocznym absolwentom, którzy przyczynili się do tego sukcesu. Witamy także w naszych szeregach Nikolę i Darię z klasy 5 i mamy nadzieję, że już na stałe zostaniecie w drużynie.

7 grudnia 2019


EuroWeek

Przejdź do - EuroWeek

W dniach 2 - 6 grudnia grupa 23 uczniów z klas VI i VIII pod opieką p. S. Bednarek i p. E. Proksy wzięła udział w obozie językowym EuroWeek w malowniczej miejscowości Lądek Zdrój. Dzieci uczestniczyły w ciekawych i różnorodnych zajęciach prowadzonych przez wolontariuszy z Hondurasu, Argentyny, Wietnamu, Meksyku i Gwatemali. Językiem obowiązującym na obozie był język angielski. Uczestnicy mieli okazję wypróbować swoje umiejętności językowe. Każdy dzień przynosił nowe zaskakujące zadania, mające na celu integrację grupy i budowanie pozytywnych relacji. Uczniowie brali udział w warsztatach , poznawali kulturę i obyczaje różnych krajów, odgrywali scenki, przygotowywali prezentacje, uczestniczyli w zajęciach ruchowych i tanecznych oraz prowadzili liczne dyskusje z wolontariuszami.

Udało nam się również zwiedzić okolicę. Odwiedziliśmy Dom Zdrojowy i spacerowaliśmy po parku. W środę pojechaliśmy do Kłodzka, gdzie przewodnik w ciekawy sposób opowiedział nam historię Twierdzy Kłodzkiej, a jeden z wolontariuszy oprowadził nas po rynku.

Ostatniego wieczoru odbyło się spotkanie podsumowujące projekt. Każdy uczestnik otrzymał certyfikat udziału w obozie.

Nawiązały się liczne przyjaźnie, wszyscy wrócili pełni wrażeń i emocji, nie mogąc doczekać się kolejnego wyjazdu.

6 grudnia 2019


Mikołajki

Przejdź do - Mikołajki

Dziś naszą szkołę odwiedził fantastyczny gość – Święty Mikołaj. Jak się okazało, wszyscy nasi uczniowie byli bardzo grzeczni w tym roku  i każdy otrzymał słodki upominek. Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców, która szepnęła słówko Mikołajowi o naszych grzecznych uczniach.

6 grudnia 2019


"Nasza Choinka na Rynku"

Przejdź do - "Nasza Choinka na Rynku"

W dniu dzisiejszym „Elfiki”, czyli uczniowie klasy trzeciej wraz z opiekunami, uczestniczyli w miejskim konkursie „Nasza Choinka na Rynku” - organizator MCKiS w Jaworznie. Przygotowania do finału szły pełną parą dobre dwa tygodnie, a powstałe ozdoby świąteczne, pochodziły z recyklingu, czyli naszej codziennej segregacji odpadów. Malowanie, ozdabianie i klejenie poszczególnych elementów, które ozdobiły choinkę, to efekt niesamowitej pomysłowości i kreatywności naszych dzieci.

Mimo sporej konkurencji, zabawa podczas dekoracji choinki, świąteczna muzyka, piękna pogoda i atmosfera konkursu, wprowadziła nas w niesamowity przedświąteczny klimat.

Życzymy uczestnikom powodzenia, a my dziękujemy za cudowną niezapomnianą zabawę.

5 grudnia 2019


Spotkanie z górnikiem w klasie I

Przejdź do - Spotkanie z górnikiem w klasie I

Z okazji wczorajszej Barbórki uczniowie klasy I gościli dzisiaj Ratownika Górniczego p. Rafała Stoleckiego oraz pracownika Okręgowej Stacji Ratownictwa Górniczego w Jaworznie p. Rafała Lichockiego. Dzieci z zaciekawieniem słuchały o warunkach pracy pod ziemią, oraz o tym jak niebezpieczna to praca. Dowiedzieliśmy się również, że winda, którą zjeżdża się pod ziemię to szola, a czapka że stroju galowego górnika to czako. Mogliśmy zobaczyć film, który przybliżył nam wygląd pomieszczeń, maszyn i urządzeń znajdujących się pod ziemią. Każdy mógł przymierzyć elementy stroju oraz wyposażenia Ratownika Górniczego.

5 grudnia 2019