Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Rajd październikowy

Przejdź do - Rajd październikowy

Piękna pogoda zachęca do spacerowania i dlatego nasza wędrowna grupa wraz z opiekunem wybrała się na rajd pieszy Szlakiem Warowni Jurajskich organizowany przez PTTK o Jaworzno. Trasę rozpoczęto w miejscowości Żarki, następnie idąc przez Przewodziszowice i Łutowiec wszyscy dotarli do ruin zamku w Mirowie. Tam spędzając czas wolny podziwiano piękny jesienny krajobraz i robiono pamiątkowe zdjęcia. Końcowym etapem trasy były ruiny zamku w Bobolicach. Opiekun naszej grupy Pani  Aneta Zwolińska otrzymała statuetkę jako podziękowanie za krzewienie turystyki pieszej wśród młodzieży - gratulujemy. Kolejny rajd już 9 listopada – zapraszamy.

20 października 2019


Konkurs Piosenki Turystycznej

Przejdź do - Konkurs Piosenki Turystycznej

Grad nagród przywieźli dziś nasi uczniowie z XVIII Konkursu piosenki Turystycznej i Ekologicznej organizowanego przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie Klub Podłęże. Konkurs jest bardzo popularny wśród wokalistów i w tym roku, podobnie jak w latach poprzednich zgromadził sporą grupę wykonawców, od przedszkola po dorosłych.

W tym roku uczniowie naszej szkoły zdobyli trzy nagrody:

Emilka Migacz  - III miejsce w kategorii solista klas I - III

Zosia Bożek - III miejsce w kategorii solista klas IV - VI

Zespól SP21  - II miejsce w kategorii zespół klas IV-VI

Bardzo się cieszymy z tak udanego występu i mamy nadzieję, że udział w kolejnych konkursach będzie równie owocny dla uczniów naszej szkoły. Brawo dla całego zespołu i dla Pana Stanisława oczywiście.

18 października 2019


Rozliczenie 1%

Przejdź do - Rozliczenie 1%

Bardzo dziękujemy WSZYSTKIM tym, którzy 1% odpisu ze swojego podatku za rok 2018 przekazali na naszą szkołę. Dzięki Państwa życzliwości uzbierało się 2 850zł. Cała kwota została przekazana na zakup 10 obrotowych krzeseł do sali informatycznej. Pozostałą część, prawie 1200zł dołożyła RR.  Zakup regulowanych krzeseł był konieczny ze względu na to, iż mamy tylko jedną pracownię komputerową, z której korzystają uczniowie klas I - VIII.  Krzesła posiadają odpowiednie certyfikaty i mamy nadzieję, że będą długo służyć naszym uczniom. 

18 października 2019


Pasowanie na ucznia

Przejdź do - Pasowanie na ucznia

Dziś w naszej szkole miała miejsce wspaniała uroczystość - pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na ucznia naszej szkoły. W uroczystości wzięli udział rodzice, rodzeństwo i dziadkowie „pierwszaków”, a także zaproszeni goście – radna dzielnicy Jeleń Pani Renata Chmielewska, dyrektor PM19 w Jaworznie Pani Marzena Wójcik  wraz z Paniami: Elżbietą Plotnik, Ireną Grzybek i Urszulą Larysz oraz przewodnicząca RR Pani Katarzyna Migacz. Nowatorskim akcentem części artystycznej był wspólny występ nauczycieli  wraz z uczniami. Swoje przyrzeczenie złożyli również rodzice, którzy zobowiązali się zawsze pomagać swoim dzieciom, niezależnie od sytuacji. Po części oficjalnej rodzice i zaproszeni goście oraz grono pedagogiczne spotkali się przy kawie i pysznym ciastku.  Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w dzisiejszą uroczystość nauczycielom i pracownikom szkoły oraz Rodzicom naszych pierwszoklasistów.

17 października 2019


Warsztaty w GEOsferze

Przejdź do - Warsztaty w GEOsferze

15 października klasa druga uczestniczyła w warsztatach ekologicznych na terenie Ośrodka Edukacji Ekologiczno-Geologicznej GEOsfera – Jaworzno, znajdujący się w dawnym kamieniołomie Sadowa Góra. Uczniowie poznali historię życia na Ziemi, a w szczególności  organizmy zamieszkujące nasze okolice. Zapoznali się również z sekretną mocą ziół i roślin użytkowych. Podczas zajęć  był także czas na ognisko oraz miłą zabawę,  a na koniec dzieci mogły zaprojektować swoje maski dinozaura.

16 października 2019


Dzień Edukacji Narodowej

Przejdź do - Dzień Edukacji Narodowej

14 października 2019, jak co roku w naszej szkole,  świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego”  głos zabrała dyrektor szkoły Sylwia Jochymek.  Powitała zaproszonych gości – emerytowanych nauczycieli i pracowników, grono pedagogiczne, pracowników administracji i obsługi, licznie przybyłych rodziców oraz młodzież szkolną. Składając życzenia, pani dyrektor dziękowała za trud nauczania i wychowania,  podkreślała, że klimat szkoły tworzyli i tworzą pracujący tu ludzie.

Program artystyczny przedstawili uczniowie klasy III wspierani przez SU i klasę VIII. Niezwykły pomysł ukazania zawodu nauczyciela na przestrzeni wieków wywołał spore zaciekawienie. Wraz z małymi aktorami przemieszczaliśmy się w czasie od ery jaskiniowców przez czasy wieków średnich, po epokę nowożytną. Wykorzystano wątki ze znanych lektur tj. „Zemsta”, „Antek”, czy „Szatan z siódmej klasy”. Jak zwykle kreatywnością wykazali się rodzice, pomagając pani Agnieszce Wronie w przygotowaniu kostiumów do tej niecodziennej inscenizacji.

Było to kolejne,  bardzo udane „Spotkanie Pokoleń” z okazji Dnia Edukacji Narodowej z mnóstwem życzeń dla nauczycieli i pracowników niepedagogicznych, za które bardzo serdecznie dziękujemy.

14 października 2019


Soblówka

Przejdź do - Soblówka

O tym, jak piękny jest Beskid Żywiecki, przekonali się uczniowie klasy III i V podczas trzydniowej wycieczki do Soblówki w gminie Ujsoły, w dolinie potoku Cicha, położonej u podnóża góry Rycerzowa. W pierwszym dniu wycieczki w ramach programu Eko-szkoła, uczniowie wspinali się na Górę Żar, której wierzchołek sięga 761 m n.p.m. Niesamowite widoki na dolinę Soły, mimo zmęczenia, wzbudzały zachwyt dzieci i wychowawców.

 

11 października 2019


Czytaj więcej o: Soblówka

IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Przejdź do - IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Dzisiaj w nasze szkole  świętowaliśmy IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Na lekcjach matematyki uczniowie rozwiązywali, specjalnie przygotowane na tę okazję, testy online w aplikacji Quizizz. Również na zajęciach wychowania fizycznego łączono sprawność fizyczną ze znajomością szybkiego mnożenia. Wśród uczniów klas III, V, VI i VIII został przeprowadzony konkurs z tabliczki mnożenia, dzięki któremu zostaną wyłonieni Mistrzowie Tabliczki Mnożenia. Również nauczyciele i inni pracownicy szkoły zostali przepytani przez młodzież klasy VIII ze znajomości  tabliczki mnożenia. Reprezentanci klas pod opieką p. A. Zwolińskiej i p. E. Proksy wyszli na ulice naszej dzielnicy, odwiedzili pobliskie sklepy, aptekę, kwiaciarnię, Ochotniczą Straż Pożarną  by sprawdzić znajomość tabliczki mnożenia wśród dorosłych. Do odpowiedzi zostali wywołani napotkani mieszkańcy Jelenia. Tym, którzy poprawnie odpowiadali na zadawane pytania, młodzież rozdawała plakietki eksperta tabliczki mnożenia oraz pyszne cukierki. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę.

4 października 2019


Pielgrzymka ósmoklasistów

Przejdź do - Pielgrzymka ósmoklasistów

Po raz pierwszy po likwidacji gimnazjów młodzież z naszej diecezji pielgrzymowała do Kalwarii Zebrzydowskiej. Ze względu na zmianę cyklu kształcenia pielgrzymka objęła uczniów ostatnich, ósmych klas szkoły podstawowej. Pielgrzymka rozpoczyna bezpośrednie przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania oraz ostatni rok edukacji przed ważnym życiowym wyborem szkoły średniej.

 

2 października 2019


Czytaj więcej o: Pielgrzymka ósmoklasistów

Zdrowo jemy w klasie I

Przejdź do - Zdrowo jemy w klasie I

Klasa I uczestniczy w III edycji programu „Dobrze jemy ze szkołą na widelcu”. Dzisiaj w ramach realizacji działań, uczniowie przygotowywali pyszne sałatki owocowe. Wykonanie zadania sprawiło im wiele przyjemności, a efekty pracy były wspaniałe.  Sama Pani Dyrektor niczym Magda Gessler,  mogła skosztować przygotowane sałatki, degustując kulinarne arcydzieła. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i pomoc. 

3 października 2019