Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Kanapkowo w klasie I

Przejdź do - Kanapkowo w klasie I

Dzisiaj w klasie pierwszej dzieci miały bardzo zdrowe drugie śniadanie - przygotowane samodzielnie kolorowe kanapki. Wszystkim bardzo spodobał się pomysł i z wielkim zaangażowaniem przyrządzali swoje przekąski. Już na pierwszy rzut oka widać, że są smaczne. Dzieci bardzo chętnie poczęstowały również Panią Dyrektor, która była zachwycona tak miłym prezentem :) 

1 lutego 2019


Walentynkowa Fotobudka

Przejdź do - Walentynkowa Fotobudka

Jak zapowiadaliśmy już dwa dni temu, dziś w naszej szkole odbyły się "przedterminowe" Walentynki. Pani Pedagog wspólnie z SU zorganizowała Walentynkową Fotobudkę, w której każdy mógł wykonać sobie szalone i kolorowe zdjęcia. Zainteresowanie atrakcją było dość duże, a część uczniów ubrała się nawet na tę okazję na czerwono. W galerii publikujemy kilka wybranych zdjęć, pozostałe dostępne u wychowawców lub u Pani Pedagog.

8 lutego 2019


Królowa Śniegu

Przejdź do - Królowa Śniegu

Już od wczorajszych godzin popołudniowym nasza szkoła żyje przedstawieniem Królowa Śniegu, przygotowanym przez uczniów klasy II i IV dla swoich babć i dziadków w okazji ich święta. Dziś natomiast gościliśmy przedszkolaków z PM19, którzy obejrzeli przedstawienie z wielkim zaciekawieniem. 

 

8 lutego 2019


Czytaj więcej o: Królowa Śniegu

"Lekki tornister"

Przejdź do - "Lekki tornister"

Prosimy uczniów i rodziców o zapoznanie się z materiałami przesłanymi przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Jaworznie dotyczącymi akcji " Lekki tornister" na terenie woj. śląskiego.

8 lutego 2019


Żywa lekcja historii

Przejdź do - Żywa lekcja historii

Dzisiaj w naszej szkole odbyła się „żywa lekcja historii” z historykiem,  pracownikiem Muzeum Miasta Jaworzna. Uczniowie klasy IV i V zobaczyli zrekonstruowane ubrania z okresu średniowiecza oraz usłyszeli jak wyglądało życie w wiekach średnich. Nie zabrakło również zbroi rycerskiej, oraz mieczy które  wzbudziły największe zaciekawienie oraz wiele emocji. Uczniowie zdobyli wiele ciekawych informacji i byli bardzo zadowoleni z eksponatów,  które na co dzień używane są w rekonstrukcjach historycznych.

7 lutego 2019


Bezpieczne ferie

Przejdź do - Bezpieczne ferie

Już za kilka dni rozpoczną się ferie zimowe. W ramach działań „Bezpieczne Ferie” odwiedził naszych uczniów z klasy I i II  funkcjonariusz KMP - aby porozmawiać o bezpieczeństwie. Przekazał niezbędną wiedzę o zagrożeniach z jakimi mogą się spotkać najmłodsi uczniowie. Ostrzegał przed zabawami na zamarzniętych zbiornikach wodnych i w miejscach nieznanych. Wszystko po to by nasze pociechy bezpiecznie wypoczęły podczas ferii , a po dwóch tygodniach beztroski całe i zdrowe wróciły do szkoły.

Podczas spotkania Pan Policjant przekazał informacje o konkursie dla dzieci, którego szczegóły dostępne są na stronie: www. policja.pl/bezpieczenstwo-na-stoku

W starszych klasach, zajęcia z tego zakresu przeprowadzą wychowawcy klas w oparciu o materiały przygotowane przez panią pedagog i Państwową Straż Pożarną.

6 lutego 2019


Domino ortograficzne na języku polskim

Przejdź do - Domino ortograficzne na języku polskim

Pracujemy kreatywnie i niekonwencjonalne. Na języku polskim w klasie V utrwalając zasady pisowni u-ó, wykorzystaliśmy pracę w 4-osobowych grupach z dominem ortograficznym. Uczyliśmy się czytać instrukcję, współpracować w zespole i pokonywać trudności. Po utrwaleniu zasad w grze, napisaliśmy tekst z luką. Lekcja minęła nie wiedzieć kiedy.

1 lutego 2019


"II Kolędowanie"

W minioną niedzielę 27 stycznia 2019r. w naszym jeleńskim kościele odbyło się "II Kolędowanie". Zaproponowana w ubiegłym roku przez naszą szkołę formuła wspólnego kolędowania, przyjęła się bardzo dobrze wśród mieszkańców naszej dzielnicy i w tym roku miał miejsce już drugi taki koncert. 
Naszym zamysłem było to, aby każdy kto lubi śpiewać mógł wystąpić i zaprezentować się w swojej ulubionej kolędzie lub pastorałce. 
W tym roku wystąpiły dzieci z PM19, uczniowie z SP22, zespół Jawor oraz reprezentująca naszą szkołę Zosia - laureatka wielu konkursów wokalnych [występ Zosi 4.14 - 4.51]. 
Cieszymy się bardzo, że w tym roku koncert również miał miejsce.

 

28 stycznia 2019


53 Zimowy Rajd z PTTK

Przejdź do - 53 Zimowy Rajd z PTTK

W iście zimowej scenerii w dniu dzisiejszym nasi rajdowi piechurzy wzięli udział w 53 Zimowym Rajdzie Pieszym wędrując przez Rezerwat Przyrody Ochojec. Po 12 km dotarli do Katowic - Panewniki, gdzie mieli możliwość obejrzenia jednej z największych szopek bożonarodzeniowych w Polsce oraz żywy żłóbek, w którym atrakcją były zwierzęta: kucyk, owce, oślica, alpaki. Pomimo mrozu, padającego śniegu cała grupa dała radę dotrwać do końca rajdu. Jesteśmy pod wrażeniem ich wytrwałości. Podczas tego rajdu Pani Aneta Zwolińska otrzymała dyplom  za profesjonalny wkład w rozwój turystyki pieszej. Gratulujemy

26 stycznia 2019


Kawiarenka dla Babci i Dziadka

Przejdź do - Kawiarenka dla Babci i Dziadka

Dziś w godzinach popołudniowych uczniowie klasy I, V, VII i VIII spotkali się  ze swoimi babciami i dziadkami w "Kawiarence dla Babci i Dziadka" z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Na tę okazję pierwszaki przygotowały piosenkę i wiersz oraz własnoręcznie wykonane prezenty. Uczniowie starszych klas w prezencie dla swoich babć i dziadków przedstawili spektakl profilaktyczny pt. "Czerwony Kapturek i Nieposłuszna Królewna". Gośćmi specjalnymi dzisiejszego spotkania były panie z zespołu śpiewaczego Jelenianki oraz przedstawiciele zarządu Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Jaworzno -Jeleń.  Spotkanie było pełne wzruszeń, a występujący uczniowie otrzymali gromkie brawa. 

Dziękujemy wszystkim rodzicom za przygotowanie przepysznych słodkości oraz miłą obsługę.

24 stycznia 2019