Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Życzenia wielkanocne

18 kwietnia 2019


Egzamin ósmoklasisty

 

UWAGA !

Zgodnie z harmonogramem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w dniach 15 - 17 kwietnia 2019r. w naszej szkole odbędzie się egzamin ósmoklasisty.

 Wszystkich uczniowie klasy VIII   zapraszamy w poniedziałek  na godz. 8.30

Zbiórka w sali nr 12.

W poniedziałek i worek egzamin dla wszystkich odbędzie się na sali gimnastycznej, a egzamin z języka angielskiego  - tak jak było zaplanowane (sala 24 i 25).

11 kwietnia 2019


Ważne!

 

Przypominamy, iż w dniach 10 – 12 kwietnia br. będą odbywać się egzaminy  gimnazjalne, a w dniach 15 - 17 kwietnia br. egzamin ósmoklasisty.
Zgodnie z rozporządzeniem MEN  i w porozumieniu z rodzicami (z dnia 13. września 2018r.), dni te będą dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno – wychowawczych dla uczniów naszej szkoły, którzy nie przystępują w danych dniach do egzaminów.

 

W dniach  18 - 23 kwietnia br. przypada wiosenna przerwa świąteczna – kolejne dni wolne od zajęć dydaktyczno - wychowawczych dla uczniów.

 

Rekolekcje wielkopostne w tym roku w naszej parafii zaplanowano w terminie 15 – 17 kwietnia w czasie egzaminu ósmoklasisty.

Konieczność przeprowadzenia egzaminu, a co za tym idzie praca nauczycieli w zespołach nadzorujących, w naszej szkole i w komisjach w innych placówkach, uniemożliwia udział nauczycieli wraz z uczniami w rekolekcjach.

Wobec powyższego zapewnienie dzieciom udziału i opieki w czasie rekolekcji pozostaje po stronie rodziców / prawnych opiekunów.

 

9 kwietnia 2019


Egzamin gimnazjalny

 

UWAGA !

Zgodnie z harmonogramem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w dniach 10 - 12 kwietnia 2019r. w naszej szkole odbędą się egzaminy gimnazjalne.

Prosimy uczniów i rodziców o zapoznanie się z poniższą informacją.

INFORMACJA

 

Wszystkich uczniowie klas III zapraszamy na godz. 8.30.

W środę i czwartek egzamin odbędzie się na sali gimnastycznej.

 

9 kwietnia 2019


Ogłoszenie dyrektora szkoły

 

Szanowni Rodzice,

Tak jak przekazaliśmy Państwu w informacji pisemnej oraz  wobec braku podpisania porozumienia między związkami zawodowymi i stroną rządową, od dzisiaj t.j. 8 kwietnia 2019r. (do odwołania)  pracownicy naszej szkoły przystąpili do strajku.

Wobec powyższego, ponawiam prośbę do Państwa o zapewnienie dzieciom opieki we własnym zakresie.

Podtrzymuję również deklarację, że dla dzieci, dla których rodzice nie są w stanie we własnym zakresie zorganizować opieki w dniach protestu, zapewniona będzie opieka w szkole wg bieżących zgłoszeń.

Uprzejmie proszę o śledzenie wpisów na stronie internetowej szkoły.

 Wyrażam nadzieję, że będę mogła jak zawsze dotąd liczyć na współpracę i zrozumienie z Państwa  strony w tej wyjątkowej sytuacji jaką jest strajk nauczycieli. Osobiście liczę również na szybkie zażegnanie konfliktu między związkami zawodowymi, a stroną rządową i przywrócenie normalnego funkcjonowania naszej szkoły.

 

Dyrektor Szkoły podstawowej nr 21 im. Kazimierza Wielkiego w Jaworznie

Sylwia Jochymek

8 kwietnia 2019


Wielkanoc tuż, tuż

Przejdź do - Wielkanoc tuż, tuż

To dzięki mamie Alicji, uczniowie klasy pierwszej mogli poczuć już nastrój Świąt Wielkanocnych. Dzieci z  różnorodnych, kolorowych dodatków przygotowały przepiękne wielkanocne stroiki . Wszyscy byli zadowoleni z efektów swojej pracy, a ich zaangażowanie niesamowite. Bardzo dziękujemy Pani Gosi za wspaniałe zajęcia i mamy nadzieję, że swoimi pomysłami i kreatywnością zaskoczy naszych uczniów jeszcze nie raz. Rodzice, którzy sami wychodzą z propozycjami? Bezcenne. Dziękujemy.

6 kwietnia 2019


Konkurs Pocztów Sztandarowych

Przejdź do - Konkurs Pocztów Sztandarowych

W dniu wczorajszym poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział w czwartej edycji Konkursu Pocztów Sztandarowych organizowanych przez Szkołę Podstawową nr 13 w Jaworznie. Nasi reprezentacji zajęli IV miejsce, ale reprezentowali się znakomicie.

Szkoda, że jest to jedna z ostatnich imprez reprezentowanych w składzie: dowódca sztandaru Julia Jasica, sztandarowy Igor Drabiec, asystent Aleksandra Mika. Naszym uczniom ogromnie gratulujemy i zarazem dziękujemy za dwa lata reprezentowania szkoły w poczcie  sztandarowym na wszystkich oficjalnych imprezach szkolnych i poza szkolnych. Wynik konkursu pozostawia pewien niedosyt i wiele pytań. Mimo wszystko cieszymy się, a naszym uczniom życzymy wielu kolejnych sukcesów.

5 kwietnia 2019


Dzień Marchewki

Przejdź do - Dzień Marchewki

Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Marchewki. Dominowały pomarańczowe stroje lub gadżety w tym kolorze. Każda klasa przygotowała coś "na ząb" do degustacji, oczywiście z głównym składnikiem jakim jest marchewka. Oprócz tego odbył się pokaz mody klasowych " marchewek". Klasy zaprezentowały swoje plakaty promujące zdrowe odżywianie, hasła reklamujące marchewkę. Rozwiązywaliśmy także krzyżówki przygotowane przez każdą klasę.

4 kwietnia 2019


Zawody w siatkówce

Przejdź do - Zawody w siatkówce

W dniu dzisiejszy reprezentacja naszych siatkarzy wzięła udział w Igrzyska Młodzieży Szkolnej w siatkówce. Zawodnicy zagrali mecze w swojej grupie z SP7, SP19 oraz SP9 wygrywając dwa z nich i jeden remisując,  co dało im wyjście z grupy. W kolejnym etapie  dzielnie walczyli o każdy punkt  z  przeciwnikami, z klas sportowych. Fakt, że w naszej szkole nie ma klas sportowych, nie odebrał ducha walki naszym uczniom. Walczyli znakomicie do samego końca zajmując ostatecznie  IV miejsce w zawodach. Wielkie brawa dla naszych chłopców i ich pani trener.

2 kwietnia 2019


Polskie symbole i barwy narodowe - konkurs

Przejdź do - Polskie symbole i barwy narodowe - konkurs

Miło nam poinformować, że reprezentacja naszej szkoły, w składzie: Amelka, Lena i Filip zajęła V miejsce w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Polskich Symbolach i Barwach Narodowych organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 13 w Jaworznie pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna oraz Śląskiego Kuratora Oświaty.

Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas IV – VI szkół podstawowych. Nasza reprezentacja to uczniowie klasy IV i V i trzeba podkreślić, że byli jedną z najmłodszych drużyn biorących udział w konkursie. Zajęcie 5 miejsce jest zatem ogromnym sukcesem. Gratulujemy naszym uczniom, z których jesteśmy bardzo dumni.

2 kwietnia 2019