Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Z paralotnią w tle

Przejdź do - Z paralotnią w tle

Dziś w naszej szkole miało miejsce niecodzienne spotkanie. Odwiedził nas Pan Michał. Pan Michał oprócz tego, że jest tatą naszej uczennicy, to również pasjonatem paralotniarstwa, dlatego odwiedziny nie mogły się odbyć bez paralotni właśnie. Na początku spotkania uczniowie klasy 5 obejrzeli prezentację dotyczącą tego sportu, a potem mogli na własnych plecach sprawdzić jak ciężka jest paralotnia. Była również demonstracja rozbiegu. Spotkanie wg uczniów bardzo udane. Dziękujemy za obecność i pokazanie naszym uczniom tak fantastycznego hobby.

11 marca 2020


KOMUNIKAT

 

Szanowni Rodzice !

 

W związku z decyzją Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej  w sprawie rozprzestrzeniania się koronawirusa

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 21 im.Kazimierza Wielkiego w Jaworznie informuje,  że w dniach 16-25 marca 2020 roku nasza placówka będzie zamknięta.

W dniach 12 i 13 marca 2020 roku w godz. 7.00-16.00 prowadzone będą TYLKO zajęcia opiekuńcze dla uczniów, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki.

Proszę o zapoznanie się z informacjami zamieszczonymi na stronie Urzędu Miejskiego w Jaworznie

Zachęcam do monitorowania strony interentowej Ministerstwa Edukacji NarodowejMinisterstwa ZdrowiaGłównego Inspektora SanitarnegoKuratorium Oświaty w Katowicach.

Więcej informacji zostanie przekazanych Państwu w dniu dzisiejszym, w godzinach popołudniowych za pośrednictwem dziennika elektronicznego LIBRUS. Proszę również o codzienne monitorowanie zarówno dziennika jak i naszej strony internetowej.

Z poważaniem

Sylwia Jochymek

11 marca 2020


Dzień Kobiet

Przejdź do - Dzień Kobiet

Mimo, że Dzień Kobiet wypada w tym roku w niedzielę, męska część klasy I i II, postanowiła już dziś umilić ten dzień swoim sympatycznym koleżankom. Panowie zmobilizowali swoje siły twórcze i na środku klasy złożyli wszyscy razem i każdy z osobna, wspólne życzenia zaskoczonym „Paniom”. Życzyli radości, szczęścia i uśmiechu każdego dnia oraz miłego świętowania. Każda z „Pań” w klasie II otrzymała różową różę, jako symbol uznania i podziwu, a w klasie I kolorową miniaturową kalanchoe. Brawa dla naszych najmłodszych dżentelmenów z klasy I i klasy II.

6 marca 2020


I Tura Halowych Zawodów Lekkoatletycznych

Przejdź do - I Tura Halowych Zawodów Lekkoatletycznych

We wtorek 03.03.2020 r., w Hali MCKiS w Jaworznie, odbyła się I Tura Halowych Zawodów Lekkoatletycznych chłopców klas III, w których nasi uczniowie wywalczyli pamiątkowy puchar za zdobycie IV miejsca w klasyfikacji generalnej szkół oraz III miejsce w klasyfikacji indywidualnej w biegu krótkim na 60 m.

Organizator zawodów przygotował pięć konkurencji, w których startowało po trzech zawodników w kilku turach: bieg krótki na dystansie 60 m, bieg średni na dystansie 300 m (5 okrążeń), rzut 2 kg piłką lekarską, skok w dal z miejsca oraz bieg ze sztafetą.

Konkurencjom towarzyszyły ogromne emocje, wspaniała zabawa, a wszystko zgodnie z zasadami zdrowej sportowej rywalizacji fair-play. Rozgrywki wymagały od uczestników wszechstronnego przygotowania fizycznego i śmiało trzeba przyznać, że nasi uczniowie mimo, tak dużej konkurencji wśród rówieśników ze szkół sportowych, są doskonale wysportowani i co najważniejsze - mają wielkiego ducha walki.

Przed nami II Tura Zawodów „Dwa Ognie”, więc trzymajmy za naszych młodych sportowców kciuki.

4 marca 2020


W teatrze ...

Przejdź do - W teatrze ...

Naszym uczniom dzisiejszy dzień upłynął częściowo na spotkaniu z teatrem.
Klasa ósma wybrała się dziś na spektakl pt. „Kamienie na szaniec” wystawiony przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza. Uczniowie mieli okazję zobaczyć, w jaki sposób reżyser poradził sobie z niełatwym zadaniem przeniesienia na deski teatru utworu Aleksandra Kamińskiego. W przedstawieniu w ciekawy sposób wykorzystano fragmenty filmów z czasów II wojny światowej. Stroje aktorów oraz muzyka sprawiła, że poczuliśmy się częścią wojennego świata, a bohaterzy utworu - Alek, Zośka i Rudy - stali się nam jeszcze bliżsi.

Natomiast klasy i - III wybrały obejrzały spektakl "Doktor i jego zwierzęta" w wykonaniu także aktorów z Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza, którzy wspaniale przedstawili przygody doktora, który w otoczeniu swoich najbliższych przyjaciół  - zwierząt wyruszył w niebezpieczną podróż do Afryki, aby ratować małpy.  Spektakl był pełne humoru i zaskakujących zwrotów akcji, po których nasi uczniowie z większą sympatią i życzliwością będą patrzeć na wszystkie żywe istoty.

 

28 lutego 2020


Kolejny rajd z PTTK

Przejdź do - Kolejny rajd z PTTK

W minioną sobotę już po raz drugi w tym miesiącu nasza ekipa wędrowna wyruszyła na rajd pieszy stanowiący kolejny etap Szlaku Warowni Jurajskich na trasie: Zdów - Podlesice - Morsko (ruiny zamku Bąkowiec). Na mecie rajdu 4 naszych piechurów odebrało legitymacje członkowskie PTTK. Witamy Blankę oraz p. Marzenę, mamy nadzieję że na dłużej zagościcie w naszych szeregach.

1 marca 2020


Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Przejdź do - Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego uczciliśmy dziś, organizując Szkolny Konkurs Ortograficzny. Uczniowie klasy V, VI oraz VIII zmierzyli się z tekstem najeżonym trudnościami – wszakże język polski nie należy do najłatwiejszych! Już niebawem dowiemy się, kto otrzyma miano Mistrza Ortografii w poszczególnych klasach.

21 lutego 2020


Lekcja historii w muzeum

Przejdź do - Lekcja historii w muzeum

Klasa VI w dniu 19 lutego zwiedziła Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach, największe tego typu muzeum w Polsce. Uczniowie byli zdumieni eksponatem z 1717 roku- drewnianą sikawką, a przede wszystkim ogromną ilością pamiątek z wieloletniej historii straży pożarnych w Polsce i na świecie. Wozy strażackie, pompy, narzędzia, stroje bojowe i galowe, sztandary, odznaczenia ukazywały dzieje straży pożarnej. Niesłychanie ciekawa była wystawa " Strażacy w Niepodległej" i "Służby ratownicze w Polsce". Po zwiedzeniu ekspozycji uczniowie spotkali się z pracownikiem muzeum na lekcji historii "Trójkąt trzech cesarzy-powrót do niepodległości". Ciekawa opowieść, a przede wszystkim obejrzenie i dotknięcie pamiątek sprzed 100 lat dały możliwość zdobycia wiedzy w niekonwencjonalny sposób. W zakresie doradztwa zawodowego uczniowie mogli zastanowić się również nad ewentualną pracą w służbach ratowniczych. Po raz pierwszy obchodzony w Polsce Dzień Nauki spędziliśmy, ucząc się historii wśród zabytków.

19 lutego 2020


Walentynki

Przejdź do - Walentynki

Walentynki – święto zakochanych przypadające 14 lutego. W naszej szkole także poddaliśmy się nastrojowi tego dnia. Uczniowie przyszli ubrani na czerwono lub różowo, działała poczta Walentynowa, można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w Fotobudce, na zajęciach świetlicowych kolorowano serduszka, rozwiązywano walentynkowe ćwiczenia w czytaniu sylabicznym, a biblioteka zaoferowała „Randkę z książką”. Były także walentynkowe ciasteczka. Uczniowie wzięli udział w szkolnym konkursie na "Najpiękniejszą walentynkę", jednak trudnością było to, że życzenia musiały być napisane w języku angielskim. Wyniki konkursu poznamy już wkrótce.

14 lutego 2020


Młodzieżowa Rada Miasta Jaworzna

Przejdź do - Młodzieżowa Rada Miasta Jaworzna

W dniu dzisiejszym przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem wzięli udział w sesji Młodzieżowej Rady Miasta Jaworzna podczas której wręczono nam dyplom za zwycięstwo w konkursie ogłoszonym przez MRMJ pt. "Młodzieżowa Rada Miasta Jaworzna? Lubię to!" oraz podziękowanie  dla całej społeczności szkolnej za zorganizowanie i przeprowadzenie zbiórki na rzecz Schroniska dla bezdomnych psów w Mysłowicach. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie na sesję.

13 lutego 2020