Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Wycieczka klasy 1 i klasy 3

Wycieczka klasy 1 i klasy 3

"Bez pracy nie ma kołaczy" To przysłowie idealnie pasuje do warsztatów edukacyjnych, w których uczestniczyli uczniowie klasy 1 i 3 w dniu 29 maja br. Podczas wycieczki do Zagrody Edukacyjnej "Pasieka u Tytusa" mieli możliwość wysłuchania opowieści o pracowitym życiu pszczół, zobaczenia "królowej" oraz przyrządów, które wykorzystuje się w hodowli pszczół. Uczniowie zasiali wybrane przez siebie rośliny miododajne, a plastry wosku wykorzystali do zrobienia własnych świec. Jednak największe emocje wywołało tworzenie "mini chlebków" i bułeczek. Dzieci z zapałem układały ciasto w różne kształty. Na tackach pojawiły się warkocze, precle czy ślimaki. Warsztatowy czas upłynął niezwykle pracowicie i szybko, a uczniowie wrócili do domów z pamiątkowymi dyplomami oraz wytworami pracy własnej.

Tekst: S. Opyd

Wytworzono:2023-06-05 21:05przez: