Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - „Mistrzyni Szymborska” w naszej szkole

„Mistrzyni Szymborska” w naszej szkole

W maju i czerwcu zrealizowaliśmy ostatnie zadania projektowe.  „Być jak Szymborska” – to akcja fotograficzna, która miała na celu zaprezentowanie się w stylizacji właściwej naszej noblistce. Trzeba przyznać, że uczennice świetnie wykonały to zadanie. Efekty ich pracy można podziwiać w galerii zdjęć. Podopieczni p. Anety z kl. 6 wykonali natomiast plakaty o życiu i twórczości Wisławy Szymborskiej, a uczennice kl. 8 na lekcjach j. polskiego z p. Kasią przedstawiły prezentacje multimedialne o ciekawostkach z życia poetki oraz dokonały interpretacji wybranych utworów. Na zakończenie szeregu działań w czasie „Majówki z Szymborska” zaprezentowaliśmy społeczności lokalnej gazetki tematyczne, recytację wiersza „Kot w pustym mieszkaniu”, a także piosenkę Sanah do słów wiersza „Nic dwa razy się nie zdarza” – tym razem w wykonaniu dziewcząt z kl. 5. W ten sposób uczciliśmy rok Wisławy Szymborskiej w SP21.

Tekst: K. Bochenek

Wytworzono:2023-06-20 10:19przez: